Gmina Kazimierz Biskupi

Droga w Tokarkach oficjalnie otwarta

Droga w Tokarkach oficjalnie otwarta

7 marca w obecności Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oficjalnie została otwarta droga w miejscowości Tokarki. W ramach inwestycji wykonana została jezdnia o szerokości czterech metrów o nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego na długości ponad 1 kilometra. Odcinek ten połączy także gminę Kazimierz Biskupi z powiatem słupeckim.

– Bardzo się cieszę, że kolejne zadanie drogowe udało się zrealizować ze wsparciem z budżetu województwa wielkopolskiego. Każda taka inwestycja cieszy – mówił podczas oficjalnego otwarcia Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Zadowolony był również wójt Grzegorz Maciejewski. – Chciałbym bardzo podziękować, bo to kolejna inwestycja na terenie naszej gminy. Te małe inwestycje nas w szczególności cieszą, mieszkańcy często czekają na nie dziesiątkami lat. Korzystają z tych dróg na co dzień – jeżdżą nimi do pracy, do sklepu, do lekarza. Dziękuję w imieniu swoim i mieszkańców.

To kolejna inwestycja realizowana na terenie naszej gminy ze środków z budżetu województwa wielkopolskiego, przeznaczonych na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych. W ramach tego programu na terenie gminy wybudowano drogi o łącznej długości prawie trzech kilometrów. Były to: droga w miejscowości Daninów, droga w miejscowości Tokarki i droga w miejscowości Kozarzew.

Łączny koszt realizacji tych inwestycji to 593 353,68 zł, z czego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych gmina pozyskała dofinansowanie w kwocie 333 225 zł.