Uroczyste odsłonięcie pomnika Ojca Polskiej Niepodległości
13 listopada 2018

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Kazimierzu Biskupim dokonano uroczystego odsłonięcia i poświęcenia pomnika Ojca Polskiej Niepodległości marszałka Józefa Piłsudskiego.

„Zasługi, które sprawiły, że człowiek z krwi i kości, o niezwykłej sile charakteru, ale też bujnej, wysoce emocjonalnej osobowości, stał się już za życia legendą i symbolem. Pełnił najwyższe funkcje w państwie, podejmował najtrudniejsze, niekiedy kontrowersyjne decyzje polityczne, ale zawsze przyświecał mu jeden cel, dobro Rzeczypospolitej” – mówił o bohaterze dnia wójt Jan Sikorski.

Postument powstał dzięki staraniom stowarzyszenia „Kazimierzanie”. Podczas uroczystości przedstawiciel stowarzyszenia – Marek Graniczny podziękował mieszkańcom i przedsiębiorstwom, które przyczyniły się do sfinansowania tego przedsięwzięcia.

Podczas uroczystości nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, delegacje złożyły kwiaty pod nowo powstałym pomnikiem oraz odczytano Apel Poległych. Na zakończenie tej części uroczystości wystrzelono fajerwerki.

„Mam nadzieję, że dumnie spoglądająca postać marszałka Piłsudskiego pięknie wkomponowuje się w otoczenie i zapewne szybko na stałe zagości w świadomości mieszkańców” – na zakończenie powiedział wójt Jan Sikorski.

Następnie wszyscy zebrani udali się do Klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą.

Ostatnim, niezwykle wzruszającym, punktem wieczoru był koncert pianistyczny w wykonaniu Miyako Arishimy – laureatki wielu konkursów muzycznych w Japonii.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i kwiat

 

 

 
102 lata mieszkanki Nieświastowa!
07 listopada 2018

Pani Cecylia Ratajczyk, najstarsza mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi obchodziła wczoraj 102 urodziny! Z okazji tego jakże wyjątkowego święta Panią Cecylię odwiedzili: wójt gminy Jan Sikorski, zastępca kierownika USC Elżbieta Kulczak oraz kierownik referatu administracyjnego Alina Ciosek. Delegacja złożyła Jubilatce najserdeczniejsze życzenia wręczając kwiaty i upominek. Pani Cecylia jest bardzo pogodną osobą. Dobry humor i uśmiech, które Jej nie opuszczają dodają sił na każdy kolejny dzień. Ponadto 102-latka pozostaje pod troskliwą opieką najbliższej rodziny, która wspiera Ją w życiu codziennym. Szanownej Jubilatce raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych lat życia w zdrowiu, pogody ducha oraz mnóstwo sił do pokonywania wszelkich trudności oraz samych radosnych chwil w gronie troskliwych i życzliwych osób. Jest nam bardzo miło, że możemy wspólnie cieszyć się z osiągnięcia przez mieszkankę naszej gminy tak wspaniałego wieku.

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, garnitur i w budynku

 
Zapraszamy!
06 listopada 2018

alt

 
Patriotycznie w Posadzie. Zapraszamy.
29 października 2018

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

 
"Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej" - ślubowanie klas pierwszych
25 października 2018

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II są już pełnoprawnymi uczniami. Wczoraj odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Barbara Antczak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.
Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji sympatyczny duszek, potwierdził, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

alt

alt

alt

 
Profilaktyka jest w Twoim interesie!
25 października 2018

Uczennice klas 7,8 i gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Biskupim uczestniczyły dziś w spotkaniu z przedstawicielkami Konińskiego Klubu "Amazonki". Podczas spotkania uczennice poznały zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Amazonki zachęcały młode kobiety, aby jako pierwsze podjęły działania mające na celu wyeliminowanie zagrożenia, jakim jest rak piersi, aby były „o krok” przed nim dzięki edukacji i profilaktyce. Ważną częścią było szkolenie z samobadania piersi prowadzone na fantomie – anatomicznym modelu piersi, w którym znajdowały się zmiany w formie guzków. Uczennice,poprzez wyczuwanie tych guzków w fantomie, uczyły się, jak badać piersi oraz jakiego rodzaju zmiany powinny je niepokoić.

alt

alt

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 3 z 116

Su navegador no soporta flash.