Turniej rodzinny "Energia pokoleń"
22 października 2018

„Energia pokoleń – Niepodległość kocham i rozumiem” to hasło tegorocznego turnieju rodzinnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w którym w sobotę wzięła udział reprezentacja gminy Kazimierz Biskupi. W sobotnie przedpołudnie w hali Rondo w Koninie zaprezentowało się 10 gmin i miasto Konin. Uroczystość rozpoczął kolorowy i wesoły korowód uczestników. Po artystycznych prezentacjach drużyny otrzymały puchary od inicjatorki turnieju Krystyny Chowańskiej, szefowej TPD w Koninie oraz słodkości o gospodarzy gmin. Nie zabrakło również smakołyków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich.

alt

 

 
Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu RKO ZSP w Sokółkach
18 października 2018

Emocje z 16 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokółkach zapamiętają na długo. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca celebrowali w wyjątkowy sposób. Około 90 uczniów z klas I-IV podjęło próbę bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. W czasie 30 minut prowadzili RKO na 8 fantomach jednocześnie. Do tej pory uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w programie pierwszej pomocy „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Dziś w profesjonalny sposób mogli wykazać się zdobytą wiedzą. Warto wspomnieć, że szkoła w Sokółkach po raz pierwszy brała udział w biciu rekordu. Organizatorzy zapowiadają, że za rok również podejmą wyzwanie.

alt

 
POWSTANIE MAKIETA KAZIMIERZA BISKUPIEGO
16 października 2018

„Ceramiczna mapa wioski” to projekt, który w najbliższym czasie realizowany będzie przez Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz grupę Razem z Kulturą, która powstała przy GOK.

W ramach projektu prowadzone będą warsztaty ceramiczne, w których udział będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy. Na zajęcia zapraszane są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Wstęp na warsztaty jest nieodpłatny.

Pod czujnym okiem instruktora powstaną małe budowle, charakterystyczne dla centralnej części Kazimierza Biskupiego oraz pobliskie budynki mieszkalne. Całość utworzy makietę miasteczka.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 17 października 2018 o godzinie 17 30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim. Chętni do udziału w warsztatach zostaną podzieleni na grupy. Każdej grupie przydzielony zostanie konkretny obszar miejscowości, tak by później tworzyło to spójną całość. W trakcie spotkania organizacyjnego podane zostaną również terminy zajęć dla poszczególnych grup.
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich