Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła Wędkarskiego nr 46 w Kazimierzu Biskupim
16 stycznia 2017

Grzegorz Grobelski nowym prezesem Koła PZW nr 46, Edward Krzywdziński prezesem honorowym.

alt

Więcej
 
OGŁOSZENIE
13 stycznia 2017

Konkurs ofert na realizację w 2017 r. zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w Gminie Kazimierz Biskupi

 
Anioły 2017
11 stycznia 2017

Wczoraj tj. 10 stycznia zakończyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2017. Istnienie tej pięknej tradycji sprawia, że styczeń w Naszej gminie ma wymiar nieco inny, niż pozostałe miesiące roku. 
Przedstawienia traktujące o cudzie betlejemskiej nocy pozwalają nam udać się w duchową podróż i powtórnie poczuć wyjątkową magię świąt.
Na kazimierskiej scenie zaprezentowały się następujące grupy teatralne: Chochliki, Miś, Kurtynka, Pszczółki, Jedyneczki, Debiut, Dąbskie Żaki, Pestkę oraz Human Sapiens. Naszą gminę reprezentowały zespoły-Pestka i Chochliki, których opiekunem artystycznym jest Pani Grażyna Mójta.
Nagrodę główną otrzymali artyści reprezentujący grupę "Debiut" z Zespołu Szkół w Przykonie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Do zobaczenia za rok.

alt

 

Więcej
 
Zimowy bal mikołajkowy
09 stycznia 2017

W niedzielne popołudnie do Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim zawitali milusińscy z wszystkich zakątków Naszej gminy. Organizatorami zabawy z Mikołajem byli: sołtys Radosław Kelm oraz członkowie rady sołeckiej. O oprawę muzyczną zadbał DJ Wojtek.Było kolorowo i tanecznie ;)

 

Więcej
 
Kolęda nad pałacowym niebem
09 stycznia 2017

W piątkowe popołudnie niosła się kolęda
wysoko nad pałacowym niebem. Koło Pałacowe Posada zaproponowało styczniową refleksję nad cudem narodzin Jezusa w dzień Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwanego świętem Trzech Króli. Na scenie zaprezentowali się: Zespół Chóralny "Adoremus", podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim-filia Posada oraz Pani Estera Marciniak. Aranżacje najpiękniejszych polskich kolęd przygotował Pan Paweł Grzybowski. Zaproszeni goście mogli obejrzeć krótkie przedstawienie jasełkowe, którego reżyserem i scenografem była Pani Ewa Kruczyńska.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zajrzyjcie koniecznie!
http://posada.naszawioska.pl/solectwo,576-posada/aktualnosci/trzech-kroli-takze-w-posadzie.html

Więcej
 
20.Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej
09 stycznia 2017

Projekt ANIOŁY rozpoczął się wystawą szopek w klasztorze oo. Franciszkanów w Koninie. Ekspozycję można oglądać do 22 stycznia 2017 r., kiedy to o g. 11.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i dowiemy się, kto otrzyma nagrody oraz statuetkę Anioła.

A już jutro o godz. 10.00 będzie miał swój finał konkurs przedstawień jasełkowych. Na scenie wystąpi 10 grup teatralnych m.in.: z Sarbic, Dąbia, Kazimierza Biskupiego, Przykony, Kościelca i ze Słupcy.
Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim.

 

alt

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 6 z 110

Su navegador no soporta flash.