Gala Laureatów Plebiscytu "Nauczyciel na medal 2017"
15 grudnia 2017

Nauczyciel to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie. Zajmują się państwo nauczaniem i - może przede wszystkim - wychowywaniem młodych ludzi, młodych liderów. Cieszę się, że mogę każdemu z "nauczycieli na medal" osobiście pogratulować dzisiejszych wyróżnień - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podczas Gali Laureatów Plebiscytu "Nauczyciel na medal 2017", która odbyła się w dzisiejsze przedpołudnie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Z inicjatywy uczniów reprezentantką Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim była Pani Teresa Czerniak. Nagrodę otrzymał także mieszkaniec naszej gminy Pan Maciej Rakowski, reprezentujący Szkołę Podstawową im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim (Gmina Stare Miasto). Okolicznościowe medale i dyplomy uznania laureaci odebrali z rąk wojewody i redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego" Pana Adama Pawłowskiego. GRATULUJEMY! Spotkanie zakończył kongres poświęcony zagadnieniom edukacyjnym, a także multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w nauczaniu.

 

alt

 
Spotkanie opłatkowe Rady Seniorów Powiatu Konińskiego
15 grudnia 2017

W świetlicy we Władzimirowie odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Seniorów Powiatu Konińskiego, w którym uczestniczyli: animatorzy z poszczególnych gmin, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele policji, dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury i bibliotek, a także reprezentanci stowarzyszeń, z którymi Rada Seniorów współpracowała. Podczas spotkania zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla osób, które uczestniczyły w konkursie fotograficznym "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - Zabytki powiatu konińskiego". Nie brakowało wzajemnych podziękowań i życzeń oraz dzielenia się chlebem, wspólnego kolędowania oraz degustacji wigilijnych potraw, które przygotowała Pani Zofia Łebkowska.

alt

 
WKU w Koninie prowadzi nabór na I turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych
07 grudnia 2017

 
Jak dobrze być seniorem
29 listopada 2017

W piątek, 24 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim odbyło się spotkanie z Seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Konina oraz Seniorami z Kazimierza Biskupiego. Gości powitała Prezes Stowarzyszenia "MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI" Pani Maria Siwińska oraz Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Pan Jan Sikorski. Atrakcją spotkania była część artystyczna, którą przygotował Pan Wójt Jan Sikorski oraz Pan Marian Wójkowski. W trakcie spotkania omówione zostało funkcjonowanie LGD Stowarzyszenia "MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI" , seniorzy z Konina zaprezentowali pokaz zdjęć z Bieszczad. Na koniec podjęto rozmowy o wzajemnej inspiracji w ramach współpracy.

 

alt

 
V miejsce dla reprezentantów Gminy Kazimierz Biskupi
28 listopada 2017

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miejskim w Sompolnie oraz Komendą Miejską Policji w Koninie już po raz jedenasty zorganizowali w dniu 25 listopada 2017 roku „XI SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.

W rajdzie udział wzięło 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego oraz słupeckiego. Gminę Kazimierz Biskupi reprezentowali: Pan Damian Kraczyński (kierowca) oraz Pan Krzysztof Rogalski (nawigator).

Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z siedemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji.

Kolejną konkurencją był „PRZEJAZD NAWIGACYJNY” załóg zgodnie z obowiązującymi „zasadami opisów nawigacyjnych”. Załogi startowały z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego. Wyznaczona trasa o łącznej długości około 53 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kramsk, gminę Ślesin, gminę Wierzbinek oraz miasto Sompolno. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu. Meta trasy wyznaczona była na terenie Urzędu Miejskiego w Sompolnie, gdzie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie która zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Drużyna reprezentująca Urząd Gminy i Miasta w Rychwale zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, którzy otrzymali puchar Burmistrza Miasta Sompolno.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Miejski w Sompolnie oraz Dealera Kia Motors Konin Ryszard Nowicki.

 

 alt alt

 
Dzień Pracownika Socjalnego
22 listopada 2017

Wczoraj w całym kraju obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Również w naszej gminie świętowano w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim,gdzie pracownicy codziennie pomagają rodzinom i stawiają czoło biurokracji. Był czas na podziękowania i refleksję. Za pracę i poświęcenie podziękowali pracownikom Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Pan Jan Sikorski oraz Sekretarz Gminy Pani Barbara Łechtańska.

alt

alt

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 7 z 94

Su navegador no soporta flash.