Koszowanie gołębi-Lot Narodowy Bruksela
31 lipca 2017

27 lipca w siedzibie Sekcji Kazimierz Biskupi odbyło się koszowanie gołębi na sobotni Lot Narodowy Bruksela. Kazimierz Biskupi odwiedzili hodowcy z Konina, Ślesina, Turku i Koła.Honorowy patronat nad lotem objął Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Pan Jan Sikorski.

alt

źródło:http://supergolab.pl/relacja-z-lotu-narodowego-bruksela/

alt

alt

alt

alt

 
UWAGA! Ostrzeżenie przed burzami i opadami deszczu!
28 lipca 2017

UWAGA! OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE! czytaj dalej...

 
Ahoj wodna przygodo!
27 lipca 2017Zaproszenie na spływ kajakowy „Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”

9 września 2017 rokuspotykamy się po raz kolejny na największej w tej części Wielkopolski imprezie dla kajakarzy. Spływ kajakowy „Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” w tym roku rozpocznie się z Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie. Trasa tegorocznego spływu poprowadzi nas z Mikorzyna przez jeziora Mikorzyńskie, Wąsoskie, Pątnowskie, Kanałem Ślesińskim, rzeką Wartą do Konina na Bulwar Nadwarciański.

Już od wtorku, 1 sierpnia rozpoczynamy zapisy do udziału w spływie. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona! Na stronie www.lotmarina.pl oraz w biurze Centrum Informacji Turystycznej w Koninie będzie można znaleźć komplet dokumentów rekrutacyjnych wraz z regulaminem spływu oraz małym poradnikiem dla kajakarzy. Warto przeczytać je uważnie.

Opłaty za udział w spływie wynoszą w tym roku odpowiednio 40 zł od osoby, bez kaucji. Tradycyjnie, przewidujemy udział 120 osób (60 kajaków), dla których sprzęt zapewni Organizator.

alt

 
500+ - informacja dot. składania wniosków
26 lipca 2017

Informacja dla osób zamieszkałych na terenie gminy Kazimierz Biskupi ubiegających się o przyznanie świadczenia wychowawczego (500 +), zasiłku rodzinnego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego - czytaj całość...

 
Festyn rodzinny sołectw Wieruszew i Władzimirów
26 lipca 2017

W sobotnie popołudnie na terenie placu rekreacyjno-sportowego odbył się festyn rodzinny zaprzyjaźnionych ze sobą sołectw-Wieruszew i Władzimirów. Organizatorzy-sołtys Wieruszewa Pan Stefan Kropidłowski oraz sołtys Władzmirowa Pani Jadwiga Kwaśniewska przygotowali na ten dzień wachlarz atrakcji. O zadowolenie najmłodszych mieszkańców sołectw zadbał Klub Juppi. Proponowane zabawy animacyjne zaprosiły dzieci do świata westernu. Dziki Zachód w Wieruszewie Nie brakowało kowbojskich kapeluszy, poszukiwania skarbów, pamiątkowych zdjęć czy indiańskiego toru przygód. Na Dzikim Zachodzie w Wieruszewie stanęły także uwielbiane przez maluchy-dmuchańce.

Druga strona placu została zarezerwowana na rozgrywki sportowe. W meczu piłki siatkowej zmierzyły się dwie drużyny-"Pana Wójta" i "Pana Sołtysa".

Wieczorem, dla wszystkich uczestników festynu wystąpiła Pani Estera Marciniak. Następnie na scenie zagościł zespół Jowita, który zaprosił na parkiet wszystkich miłośników tańca.

Domowe ciasta i grochóweczka serwowana przez Panią Bożenkę smakowały wyśmienicie.

alt

alt

alt

alt

alt

 

 
Festyn wędkarski spławikowy o Puchar Wójta Gminy Kazimierz Biskupi
25 lipca 2017

22 lipca na kanale Władzimirów odbył się festyn wędkarski spławikowy o Puchar Wójta Gminy Kazimierz Biskupi. W zawodach wzięło udział osiemnaścioro zawodników. Tuż po kilkugodzinnym łowieniu odbyło się ważenie a następnie wręczanie pucharów i nagród. Tych ostatnich był dostatek. Piękny gest wykazał prezes Koła PZW nr 46 w Kazimierzu Biskupim Pan Grzegorz Grobelski, który własnoręcznie wykonał drewniane rzeźby: "Wędkujący Jan" dla Wójta Gminy Kazimierz Biskupi Pana Jana Sikorskiego oraz "Kaczkę dziennikarską" dla redaktor Kuriera Kazimierskiego Marty Smorawskiej.
Sobota pełna uśmiechu i wzruszeń.
Wyniki przedstawiają się następująco:
kat. Junior I miejsce Mateusz Kamyszek 2760 g
kat. Kobieta I miejsce Lidia Czech 2870 g
kat. Senior I miejsce Michał Grobelski 7980 g
II miejsce - Włodzimierz Adamczyk 5220g
III miejsce - Łukasz Urbaniak 3780g
IV miejsce - Eugeniusz Wojtczak 3775g
V miejsce - Henryk Stelmasik 3460g
VI miejsce - Adam Michalak 3025
VII miejsce - Jan Kamyszek 2880g
VIII miejsce - Leszek Szelbierz 2545g
IX miejsce - Eugeniusz Pawlaczyk 2340g
X miejsce - Zdzisław Dogoda 2015g

alt

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 7 z 121

Su navegador no soporta flash.