Gmina Kazimierz Biskupi w dziejach Wielkopolski Wschodniej
19 czerwca 2018

W sobotnie przedpołudnie w auli Wyższego Seminarium Duchownego MSF w Kazimierzu Biskupim odbyło się sympozjum naukowe pn. „Gmina Kazimierz Biskupi w dziejach Wielkopolski Wschodniej”. Bohaterami historycznej uczty byli redaktorzy czasopisma „Polonia Maior Orientalis” – dr Jarosław Durka oraz prof. UAM dr hab. Piotr Gołdyn. Pierwszy z prelegentów przybliżył uczestnikom sympozjum postać Stanisława Mańkowskiego, natomiast prof. Piotr Gołdyn zaprezentował treści związane z dziejami szkolnictwa z uwzględnieniem pierwszych czterech lat po zakończeniu II wojny światowej. Słowa uznania i podziękowania dla historyków wygłosił wójt Jan Sikorski. Publiczność gromkim aplauzem wyraziła zaciekawienie i zadowolenie z wykładów. Zwieńczeniem sympozjum był niezwykle wzruszający koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokółkach, którego opiekunem jest Aneta Nierychła-Działak. Sobotnia prelekcja była kolejną odsłoną cyklu uroczystości organizowanych w gminie Kazimierz Biskupi w związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na Marsz Niepodległej z epizodami teatru ulicznego.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 

 

 

 
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim
19 czerwca 2018

Piątkowy poranek tj.15 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim rozpoczął się sielsko i anielsko. Na przyszkolnym placu rozbrzmiewało dziś "Cudownych rodziców mam" i "Sto lat" a wszystko to w ramach Dnia Rodziny. Trzecioklasiści zaprezentowali dla swoich rodziców wesoły a zarazem wzruszający program artystyczny. Rodzice gromkimi brawami nagrodzili wyrecytowane wiersze, zaśpiewane piosenki oraz wytańczone rytmy. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów polonistycznych, plastycznych i patriotycznych.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Planujesz emeryturę - nie rób tego w czerwcu!
18 czerwca 2018

Kończysz w czerwcu wiek emerytalny? Zastanów się, kiedy złożyć wniosek o emeryturę? Czy zrobić to jeszcze w tym miesiącu, czy lepiej poczekać do lipca? Pomyśl, co Ci się bardziej opłaca. Najlepiej jak najpierw sprawdzisz prognozowaną wysokość emerytury u doradcy emerytalnego w ZUS. Czytaj całość...

 
Stefan Kropidłowski Sołtysem Roku 2017
13 czerwca 2018

11 czerwca był wyjątkowym dniem dla gminy Kazimierz Biskupi. Reprezentanci gminy: wójt gminy Jan Sikorski, sołtys Wieruszewa Stefan Kropidłowski,sekretarz gminy Barbara Łechtańska oraz przewodnicząca Rady Gminy Ewa Kuminkiewicz mieli zaszczyt uczestniczyć w konferencji, która odbyła się w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Priorytetową, iście wyjątkową okazją do zawitania w stolicy był finał 16. edycji ogólnopolskiego konkursu "Sołtys Roku", którego laureatem został reprezentant naszej gminy Stefan Kropidłowski. Tego dnia radość dzieliliśmy z zaprzyjaźnioną gminą Golina,której reprezentantka Anna Kapturska również została laureatką wspomnianego konkursu. Podczas gali wręczania pucharów, listów gratulacyjnych i nagród nie brakowało ciepłych słów doceniających pracę sołtysów. Słowa uznania w kierunku laureatów skierowali - Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, minister Andrzej Dera, senator Piotr Zientarski, senator Jerzy Chróścikowski oraz redaktor naczelna "Gazety Sołeckiej" Joanna Iwanicka. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Dni Kazimierza Biskupiego
13 czerwca 2018

Za nami dwudniowa, muzyczna uczta. Imieniny Kazimierza Biskupiego rozpoczęliśmy pokazami i wyścigami samochodowymi. Oficjalnego otwarcia Dni Kazimierza Biskupiego dokonał wójt Jan Sikorski oraz przewodnicząca Rady Gminy Ewa Kuminkiewicz. W sobotę na scenie zaprezentował się Mario Bischin, a następnie gwiazda wieczoru, twórca hitu "Pump it up" Danzel.Niedzielny program obfitował w animacje i atrakcje dla najmłodszych. Dla publiczności zaprezentowały się trzy formacje muzyczne: Młodzieżowy Big Band, Recepta oraz Maraqja. Bohaterką drugiego dnia kazimierskiej fety była Doda i zespół Virgin. Tego wieczoru nie brakowało hitów i niespodzianek - muzycznych i wizualnych.

 

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Harmonogram wywozu odpadów dla gminy Kazimierz Biskupi
11 czerwca 2018

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 7 z 113

Su navegador no soporta flash.