Zebranie wiejskie w sołectwie Cząstków
09 stycznia 2019

Za nami kolejne zebranie wiejskie. Tym razem w sprawie wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej spotkali się mieszkańcy sołectwa Cząstków. Na kolejną kadencję jednogłośnie (33 głosy) została wybrana Hanna Forycka. Wspomagać działania pani sołtys będzie rada sołecka w składzie: Alicja Kobielska, Anna Kubsik, Mariusz Markiewicz oraz Mariusz Staszak. Grono zaproszonych gości zaszczycili: wójt gminy Grzegorz Maciejewski, przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek, sekretarz gminy Barbara Łechtańska, radny powiatowy Radosław Kelm, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów Stefan Kropidłowski oraz radny Tomasz Szelewski.

alt

 
WOŚP w Gminie Kazimierz Biskupi
08 stycznia 2019

Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kazimierz Biskupi zabije w dwóch miejscach ❣️

Zapraszamy do Kazimierza Biskupiego i Sokółek.

Więcej informacji odnośnie atrakcji w Sokółkach w linku poniżej:

http://wielkopolska.tv/wywiady-zaproszenie-na-wosp-w-sokol…/

alt

 
Zebranie wiejskie w sołectwie Anielewo
08 stycznia 2019

Wczoraj w remizie OSP Dobrosołowo odbyło się zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej w sołectwie Anielewo. W spotkaniu wzięło udział 36 mieszkańców. Sołtysem sołectwa Anielewo jednogłośnie został wybrany na kolejną kadencję Ryszard Szelewski. Skład rady sołeckiej przedstawia się następująco: Barbara Maria Bartoli-Rewers, Tadeusz Strzelczyk, Jacek Michalski oraz Piotr Skowroński. Grono zaproszonych gości zaszczycili: wójt gminy Grzegorz Maciejewski, przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek, sekretarz gminy Barbara Łechtańska, radny powiatowy Radosław Kelm, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów Stefan Kropidłowski oraz radny Tomasz Szelewski.

alt

 
Jubileusz 40-lecia pełnienia funkcji sołtysa sołectwa Jóźwin
07 stycznia 2019

W piątek w gminie Kazimierz Biskupi świętowaliśmy zaszczytny jubileusz 40-lecia sprawowania urzędu sołtysa sołectwa Jóźwin przez Pana Zygmunta Derdę. Jest nam tym bardziej miło, ponieważ to pierwszy taki przypadek w województwie wielkopolskim. Podczas spotkania Pan Zygmunt wspominał jak wyglądały Jego początki jako sołtysa, co udało się zrobić w trakcie 10 kadencji na tym stanowisku oraz podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w pracy na rzecz sołectwa. Wójt gminy Grzegorz Maciejewski, sekretarz gminy Barbara Łechtańska, przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski oraz koleżanki i koledzy sołtysi w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój lokalnej społeczności wręczyli Jubilatowi listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Nie zabrakło tortu oraz gromkich oklasków w uznaniu dla tego niebywałego rekordu.

zdjęcie: M. Wardęcka

alt

 
Bal karnawałowy w sołectwie Kazimierz Biskupi
07 stycznia 2019

Wczoraj na najmłodszych mieszkańców sołectwa Kazimierz Biskupi czekała moc atrakcji. W budynku GOK odbyła się zabawa karnawałowa, na którą zaprosił sołtys Radosław Kelm wraz z Radą Sołecką. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, które odbywały się w rytm znanych i lubianych piosenek. Konkursy przygotowała Lidia Stefańska z Klubu Juppi. Do wspólnej zabawy włączyli się także zaproszeni goście – wójt gminy Grzegorz Maciejewski oraz przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek. W trakcie balu milusińskich odwiedził również gość specjalny - Święty Mikołaj, który każdemu dziecku wręczył pełną słodkości paczkę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i na długo pozostanie w pamięci dzieci.