Zebranie wiejskie w sołectwie Anielewo
08 stycznia 2019

Wczoraj w remizie OSP Dobrosołowo odbyło się zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej w sołectwie Anielewo. W spotkaniu wzięło udział 36 mieszkańców. Sołtysem sołectwa Anielewo jednogłośnie został wybrany na kolejną kadencję Ryszard Szelewski. Skład rady sołeckiej przedstawia się następująco: Barbara Maria Bartoli-Rewers, Tadeusz Strzelczyk, Jacek Michalski oraz Piotr Skowroński. Grono zaproszonych gości zaszczycili: wójt gminy Grzegorz Maciejewski, przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek, sekretarz gminy Barbara Łechtańska, radny powiatowy Radosław Kelm, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów Stefan Kropidłowski oraz radny Tomasz Szelewski.

alt

 
Jubileusz 40-lecia pełnienia funkcji sołtysa sołectwa Jóźwin
07 stycznia 2019

W piątek w gminie Kazimierz Biskupi świętowaliśmy zaszczytny jubileusz 40-lecia sprawowania urzędu sołtysa sołectwa Jóźwin przez Pana Zygmunta Derdę. Jest nam tym bardziej miło, ponieważ to pierwszy taki przypadek w województwie wielkopolskim. Podczas spotkania Pan Zygmunt wspominał jak wyglądały Jego początki jako sołtysa, co udało się zrobić w trakcie 10 kadencji na tym stanowisku oraz podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w pracy na rzecz sołectwa. Wójt gminy Grzegorz Maciejewski, sekretarz gminy Barbara Łechtańska, przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski oraz koleżanki i koledzy sołtysi w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój lokalnej społeczności wręczyli Jubilatowi listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Nie zabrakło tortu oraz gromkich oklasków w uznaniu dla tego niebywałego rekordu.

zdjęcie: M. Wardęcka

alt

 
Bal karnawałowy w sołectwie Kazimierz Biskupi
07 stycznia 2019

Wczoraj na najmłodszych mieszkańców sołectwa Kazimierz Biskupi czekała moc atrakcji. W budynku GOK odbyła się zabawa karnawałowa, na którą zaprosił sołtys Radosław Kelm wraz z Radą Sołecką. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, które odbywały się w rytm znanych i lubianych piosenek. Konkursy przygotowała Lidia Stefańska z Klubu Juppi. Do wspólnej zabawy włączyli się także zaproszeni goście – wójt gminy Grzegorz Maciejewski oraz przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek. W trakcie balu milusińskich odwiedził również gość specjalny - Święty Mikołaj, który każdemu dziecku wręczył pełną słodkości paczkę. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

alt

 
Badania uczestnictwa mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach
04 stycznia 2019

 
Mały ZUS - nowa ulga dla przedsiębiorców
02 stycznia 2019

Przedsiębiorco, jeżeli prowadzisz działalność na niewielką skalę i chcesz skorzystać w 2019 roku z „małego ZUS”, pamiętaj, że masz na to czas tylko do 8 stycznia. Czytaj dalej...

 
TRANSMISJA OBRAD SESJI RADY GMINY KAZIMIERZ BISKUPI
27 grudnia 2018

Aby oglądać transmisję sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi kliknij tutaj...

 
poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna

Strona 11 z 129

Su navegador no soporta flash.