Wieruszew i Władzimirów laureatami konkursu "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"
02 lipca 2018

Reprezentanci gminy Kazimierz Biskupi w osobach: wójt Jan Sikorski, sołtys sołectwa Władzimirów Jadwiga Kwaśniewska oraz sołtys sołectwa Wieruszew Stefan Kropidłowski uczestniczyli w XXVI Krajowej Pielgrzymce Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu. Prezes KSS Ireneusz Niewiarowski przedstawił prezentację "Fundusz sołecki i co jeszcze dla aktywności lokalnej", następnie Dyr. Departamentu PROW Izabela Mroczek mówiła o instrumentach wsparcia aktywności w woj. wielkopolskim. Następnie w niezwykle interesujących prezentacjach wystąpili zwycięzcy krajowego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa": Dankowice, Chrząstowice Sołectwo, Prądy - Nasz Mały Świat. Najistotniejszą, z punktu widzenia naszej gminy, była ostatnia część konferencji. Wówczas Komisja Konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" wręczyła wyróżnienia dla laureatów, w tym dla sołectw Wieruszew i Władzimirów, za realizację najciekawszego projektu sfinansowanego ze środków funduszu sołeckiego pn.: "Plac sportowo-rekreacyjny". Dyplom z podziękowaniem otrzymało także sołectwo Nieświastów, które również było kandydatem w konkursie. Gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Jubileusz 100-lecia OSP Dobrosołowo
26 czerwca 2018

W sobotę w Dobrosołowie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji strażaków odprawiona przez proboszcza – ks. Dariusza Macioszka. Następnie w uroczystym przemarszu wszyscy zebrani udali się na plac przy remizie OSP w Dobrosołowie, na którym miała miejsce dalsza część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów, wzniesieniu flagi na maszt, dokonano uroczystego odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. Następnie dh prezes Henryk Kapuściński powitał wszystkich zebranych gości. W swoim przemówieniu przypomniał m.in. o historii jednostki i dokonaniach strażaków z Dobrosołowa oraz podkreślił wartość idei służby strażackiej. W dalszej kolejności głos zabrali koledzy strażacy z jednostek sąsiednich oraz zaproszeni goście. Na ręce prezesa złożono szereg życzeń i upominków. Dla strażaków jubilatów i zebranej publiczności wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrosołowie oraz wójt Jan Sikorski. Uroczyste obchody 100-lecia powstania straży w Dobrosołowie były okazją do odkrycia na nowo historii jednostki i przypomnienia jej największych zasług. Wszyscy chcący na trwale wpisać się w jej historię mogli złożyć pamiątkowy wpis w Kronice OSP Dobrosołowo. W ten sposób oddano hołd wszystkim poległym druhom, którzy zawsze wierni strażackiemu hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” wypełniali strażacką służbę, niosąc pomoc i ratunek potrzebującym.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Zakończenie roku kulturalnego
26 czerwca 2018

W piątkowe popołudnie świętowaliśmy zakończenie roku kulturalnego. Z tej okazji w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim odbył się uroczysty koncert podsumowujący rok pracy wszystkich uczestników zajęć: plastycznych, muzycznych, tanecznych i teatralnych. Na scenie zagościli: Iga Król, Bartosz Lewandowski oraz grupa mażoretek. Podziękowania dla instruktorów za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy i szlifowanie talentów oraz dzieciom za uczestniczenie w zajęciach, wręczyli: wójt Jan Sikorski, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Kuminkiewicz oraz dyrektor GOK Sylwia Kudła.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Dzień dobry WAKACJE!
26 czerwca 2018

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić" Szanowni Dyrektorzy, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie! Z okazji rozpoczynających się wakacji życzę Wszystkim zasłużonego wypoczynku. Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom oświaty dziękuję za całoroczną, rzetelną pracę i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Rodzicom dziękuję, że potrafili mądrze kierować wychowaniem swoich dzieci, a wszystkim Uczniom za wysiłek włożony w podejmowanie twórczych działań. Wszystkim życzę zdrowych, radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Wójt gminy Jan Sikorski

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Projekt100 w Kazimierzu Biskupim
26 czerwca 2018

Wyjątkowy czwartek i wyjątkowy projekt w stolicy naszej gminy. Tomasz Kozłowski oddał 20 wspaniałych skoków spadochronowych. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe podjęto decyzję o przełożeniu tej wspaniałej inicjatywy na 31 lipca. Panie Tomaszu, dziękujemy za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Do zobaczenia w lipcu.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Zbadaj się i zyskaj spokój - bezpłatna mammografia
25 czerwca 2018

Kliknij w obrazek aby przeczytać całość...

 
poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna

Strona 14 z 121

Su navegador no soporta flash.