Hej, w kopalni praca wre...
30 listopada 2018

Z okazji zbliżającego się Święta Górników zwanego Barbórką do Przedszkola w Kazimierzu Biskupim zawitał dziś wyjątkowy gość – Mirosław Pacześny, górnik i kapelmistrz. Przybył w pełnym, galowym umundurowaniu a na Jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biało-czerwony pióropusz z kogucich piór. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda strój górnika oraz dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Legendy związane z górnictwem przybliżyły dzieciom jak powstał wielki skarb jakim jest węgiel. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także opowieść gościa o pracy kapelmistrza Orkiestry Dętej PAK KWB „Konin”. W spotkaniu uczestniczyli także: wójt gminy Grzegorz Maciejewski, komendant ZOSP Wojciech Kowalczyk oraz były radny Andrzej Tomaszewski. Zwieńczeniem było wręczenie gościom upominków oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.  

alt

alt

 
Oficjalne podsumowanie projektu "Ceramiczna mapa wioski"
30 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie!

alt

 
Barwy Wolontariatu 2018
27 listopada 2018

 
TRANSMISJA SESJI RADY GMINY KAZIMIERZ BISKUPI
22 listopada 2018

Aby oglądać transmisję sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi kliknij tutaj...

 
Zawiadomienie
14 listopada 2018

Zawiadomienie dot. inwestycji pn. "Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Sokółki". Czytaj całość...

 
Polska - 100 lat niepodległa!
13 listopada 2018

W 1918 roku Polacy na nowo stworzyli Polskę. Kraj, który wcześniej nosili jedynie w sercach. Ojczyzna bowiem, zaczyna się w sercach…11 listopada było biało-czerwono na całym świecie. Do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę włączyli się także mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. W niedzielne przedpołudnie pod Pomnikiem Zwycięstwa okazali  wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy w walce poświęcili  to, co najcenniejsze dla każdego człowieka - oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Cześć Ich pamięci!

„Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przeszłością. Musimy myśleć także o przyszłości, aby to, co dali nam nasi przodkowie nie zostało nam ograniczone, żebyśmy tych wartości nie zostali pozbawieni. Dzisiejszy udział w uroczystości to także praktyczna lekcja historii, którą wspólnie tworzymy” – powiedział do zebranych wójt gminy Jan Sikorski.

Po złożeniu wieńców pod pomnikiem zgromadzeni usłyszeli pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim oraz minikoncert Orkiestry Dętej działającej przy OSP Kazimierzu Biskupi.

O godzinie 12:00 w kościele parafialnym została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny  wieńcząca niedzielne uroczystości.

Obraz może zawierać: 2 osoby, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 11 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo i na zewnątrz

 

 

 

 
poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna

Strona 14 z 128

Su navegador no soporta flash.