Wielkopolski Dzień Strażaka
04 maja 2018

 
Biesiada patriotyczna -"śpiewam, bo znam i pamiętam"
04 maja 2018

2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi - święto państwowe, podczas którego czcimy nasze narodowe barwy, zostało ustanowione w 2004 roku. Wypada między 1 maja, czyli świętem pracy i 3 maja, kiedy obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Przywykliśmy do poważnych obchodów, które są nam potrzebne, żeby godnie upamiętnić wydarzenia majowe. Jednak czasem umyka nam jakże istotny ich aspekt przecież to szczęśliwe i radosne daty. Chcąc propagować wiedzę o polskiej tożsamości w sposób spontaniczny i wesoły 2 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Biesiada patriotyczna – „śpiewam, bo znam i pamiętam”.

Na zaproszenie jej inicjatora Pawła Grzybowskiego do sali widowiskowej zawitali mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. Wraz z artystami: Kwintetem Pałacowym, Kwartetem męskim, chórem Adoremus, laureatami Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej oraz wójtem Janem Sikorskim wspólnie zaśpiewali patriotyczne pieśni. Każdy utwór poprzedzała treściwa informacja o okolicznościach jego powstania, co zapewne stanowiło gratkę dla miłośników historii.

Biesiadnicy świetnie znali patriotyczny kanon, co przełożyło się na śpiewną integrację artystów z amatorami. Całość dopełnił słodki poczęstunek.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską
30 kwietnia 2018

W Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką licznych tekstów piosenek dla dzieci (m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”). Tę niezwykle barwną postać w kolorowych piórkach i butach nie do pary z entuzjazmem powitały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim. Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej zawitała do kazimierskiej biblioteki na zaproszenie jej opiekuna - Ewy Staniszewskiej. Na spotkaniu z autorką takich programów telewizyjnych dla dzieci jak: „Tik-Tak”, „Jedyneczka”, „Budzik” uczniowie doskonale orientowali się w Jej twórczości – dużą wiedzą wykazali się w licznych konkursach zorganizowanych przez naszego gościa. Ewa Chotomska mówiła o swojej pracy w telewizji, pisaniu tekstów do piosenek, a przekazywane przez Nią treści dydaktyczne urozmaicone były recytacją wierszy oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki i otrzymać autograf od autorki.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
LGD "Między Ludźmi i Jeziorami" ogłasza nabory wniosków o powierzenie grantu
30 kwietnia 2018

Lokalna Grupa Działania „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” informuje, że ogłasza nabory wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Poniżej znajdują się linki do naborów na stronie LGD.

Nabór nr 5/2018/G

Nabór nr 6/2018/G

Nabór nr 7/2018/G

Nabór nr 8/2018/G

Nabór nr 9/2018/G

 
Majówkę zacząć czas. Zapraszamy serdecznie.
24 kwietnia 2018

alt

alt

 
Serdecznie zapraszamy na majowy festyn charytatywny w Posadzie
18 kwietnia 2018

alt

 
poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna

Strona 15 z 116

Su navegador no soporta flash.