Gmina Kazimierz Biskupi

Dodatkowe miejsca w żłobku

Dodatkowe miejsca w żłobku

Dziesięć nowych miejsc w żłobku w Kazimierzu Biskupim udało się utworzyć dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Cieszymy się, że kolejne mamy z terenu naszej gminy mogły spokojnie wrócić do pracy – mówi Wioletta Falkowska, dyrektor żłobka.

Stworzenie nowej grupy było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 poddziałanie 6.4.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Gmina Kazimierz Biskupi otrzymała na ten cel wsparcie w wysokości 460 230,03 złotych, a wartość tego projektu wynosi 541 447,10 złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na stworzenie dodatkowej grupy żłobkowej oraz zapewnienie jej bieżącego funkcjonowania na dwa lata.  – Po raz kolejny stanęliśmy na wysokości zadania i wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszego społeczeństwa. Bardzo się cieszę, że dziesięć mam mogło spokojnie wrócić do pracy. Dzięki dofinansowaniu nasz żłobek zmienia się na lepsze. I udało nam się uszczuplić trochę grupę oczekujących maluszków – wyjaśnia Wioletta Falkowska.

Warto wspomnieć, że jest to już trzecie dofinansowanie, które otrzymał żłobek w Kazimierzu Biskupim. Całość dofinansowań to ponad 2 miliony złotych.