Gmina Kazimierz Biskupi

Mają swój plac zabaw

Mają swój plac zabaw

Huśtawki, karuzela, bujak – z nowego placu zabaw mogą się cieszyć dzieci mieszkające przy ul. Biurowiec w Kazimierzu Biskupi.

Plac zabaw zlokalizowano bezpośrednio w sąsiedztwie bloku, na działce którą udało się pozyskać od PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A. w 2020 roku. Wybudowano go na powierzchni 146 m2, na nawierzchni bezpiecznej wykonanej z piasku.

Do zabawy dla najmłodszych zamontowano: karuzelę, huśtawkę wahadłową i wagową, zestaw zabawowy oraz bujak sprężynowy. Całość placu została ogrodzona. Różnorodność zestawionych urządzeń pozwoli dzieciom na prowadzenie przez nich różnorodnej aktywności fizycznej odrywając je tym samym choć na chwilę od komputerów i smartfonów.

W przyszłości planuje się budowę na tym terenie także siłowni zewnętrznej, która będzie miejscem rekreacji dla młodzieży i osób starszych.

Wartość inwestycji to  90 685,65 zł, z czego środki z funduszu sołeckiego wyniosły 40 000 zł, a wkład gminy to 50 685,65 zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka  z o.o. w Kazimierzu Biskupim.