Gmina Kazimierz Biskupi

JESTEŚMY NAJLEPSI !

Gmina Kazimierz Biskupi zwycięzcą XVII Zimowej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi.

XVII Zimowa Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego już za nami. Tegoroczne zimowe zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem  gminy Kazimierz Biskupi. Na podium znalazły się także gmina Kleczew i Gmina Rychwał. Powiatowe eliminacje spartakiady trwały trzy dni. Zawody rozegrane zostały 7 i 8 lutego w hali widowiskowo-sportowej OSiR Kleczew oraz 15 lutego w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie.

Podczas dwóch pierwszych dni imprezy królowały gry zespołowe: piłka siatkowa i nożna. W niedzielę (15 lutego) reprezentacje gmin walczyły o punkty w 6 konkurencjach rekreacyjnych: w podnoszeniu ciężarka, wieloboju rekreacyjnym, przeciąganiu liny, rzutach lotkami do tarczy oraz celności strzałów piłką do bramki. Poza rywalizacją sprawnościową, na dorobek punktowy gmin, miały wpływ wyniki konkursu wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego.

W przeciąganiu liny najlepiej wypadła drużyna z gminy Kleczew. Jej reprezentanci okazali się również bezkonkurencyjni w konkursie wiedzy z historii sportu LZS województwa wielkopolskiego. Z kolei najwięcej celnych rzutów karnych do bramki oddali zawodnicy z gmin Grodziec i Stare Miasto. Sportowcy z Rychwała i Kazimierza Biskupiego dominowali w podnoszeniu ciężarków, a reprezentanci Goliny i Kazimierza Biskupiego popisali się największymi umiejętnościami w wieloboju rekreacyjnym. W rzutach lotkami do tarczy triumfowała gminy Krzymów i Golina.

W klasyfikacji ogólnej XVII Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Kazimierz Biskupi. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Kleczew, a na najniższym stopniu podium – Rychwał.

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczyli: Starosta Koniński  Stanisław Bielik, Wójt Gminy Grodziec  Anna Andrzejewska, z-ca Wójt Gminy Grodziec  Dagmara Kowalska, Dyrektor ZSEU w Żychlinie  Anna Matczak-Gaj, Burmistrz Goliny  Mirosław Durczyński oraz Wójt Gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki.Zawodnicy zwycięskich drużyn w poszczególnych dyscyplinach reprezentować będą Powiat Koniński w finale Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 8 marca w Wągrowcu.

Marta Bagrowska

Rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Koninie