Gmina Kazimierz Biskupi

RZEŹBA W PARKU

„ Pięciu Braci Męczenników w Rzeźbie” – pod takim hasłem rozpoczął się w Kazimierzu Biskupim I Plener Rzeźbiarski .

To kolejna inicjatywa realizowana w ramach konkursu „ Rozkręcamy Kulturalny Kazimierz”.  Tym razem pomysłodawcą wydarzenia jest pan Radosław Kelm, który do Kazimierza Biskupiego zaprosił rzeźbiarzy  z całej Polski. Udział w plenerze potwierdzili również lokalni artyści. Od 16 do 19 września, codziennie od godziny 10 00, pracę rzeźbiarzy można podpatrywać w kazimierskim Parku Kulturowym.  

Na parkowej przestrzeni powstają ogromne rzeźby Pięciu Braci Męczenników, które zagoszczą tam na stałe.

– Pomysł pleneru zrodził się już dawno, ale nigdy nie było na to środków. Teraz dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury oraz pani Asi Gołyńskiej Woźniak, która koordynuje projekt,  udało się te środki pozyskać.  Najbardziej cieszy fakt, że  być może dzięki tej inicjatywie, plener zagości u nas na stałe i będzie organizowany co roku – mówi Radosław Kelm, pomysłodawca wydarzenia, sołtys Kazimierza Biskupiego.

W ramach imprezy przygotowano również warsztaty dla mieszkańców. Chętnie uczestniczyły w nich dzieci ze szkół.

– Bardzo cieszy nas fakt, ze dzięki takim wydarzeniom integrujemy społeczność lokalną, angażujemy mieszkańców, a dzięki  temu zaangażowaniu w naszym parku na stałe pozostaną fantastyczne rzeźby – podkreśla Sylwia Kudła – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim.

Plener rzeźbiarski odbywa się dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w programie  „ Dom Kultury +, Inicjatywy Lokalne”.

źródło informacji: GOK Kazimierz Biskupi

(zachowano pisownię oryginalną)