Gmina Kazimierz Biskupi

Biesiada patriotyczna -„śpiewam, bo znam i pamiętam”

2 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Flagi – święto państwowe, podczas którego czcimy nasze narodowe barwy, zostało ustanowione w 2004 roku. Wypada między 1 maja, czyli świętem pracy i 3 maja, kiedy obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Przywykliśmy do poważnych obchodów, które są nam potrzebne, żeby godnie upamiętnić wydarzenia majowe. Jednak czasem umyka nam jakże istotny ich aspekt przecież to szczęśliwe i radosne daty. Chcąc propagować wiedzę o polskiej tożsamości w sposób spontaniczny i wesoły 2 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Biesiada patriotyczna – „śpiewam, bo znam i pamiętam”.

Na zaproszenie jej inicjatora Pawła Grzybowskiego do sali widowiskowej zawitali mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. Wraz z artystami: Kwintetem Pałacowym, Kwartetem męskim, chórem Adoremus, laureatami Międzyszkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej oraz wójtem Janem Sikorskim wspólnie zaśpiewali patriotyczne pieśni. Każdy utwór poprzedzała treściwa informacja o okolicznościach jego powstania, co zapewne stanowiło gratkę dla miłośników historii.

Biesiadnicy świetnie znali patriotyczny kanon, co przełożyło się na śpiewną integrację artystów z amatorami. Całość dopełnił słodki poczęstunek.