Gmina Kazimierz Biskupi

Polska – 100 lat niepodległa!

W 1918 roku Polacy na nowo stworzyli Polskę. Kraj, który wcześniej nosili jedynie w sercach. Ojczyzna bowiem, zaczyna się w sercach…11 listopada było biało-czerwono na całym świecie. Do świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę włączyli się także mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. W niedzielne przedpołudnie pod Pomnikiem Zwycięstwa okazali  wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy w walce poświęcili  to, co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Cześć Ich pamięci!

„Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przeszłością. Musimy myśleć także o przyszłości, aby to, co dali nam nasi przodkowie nie zostało nam ograniczone, żebyśmy tych wartości nie zostali pozbawieni. Dzisiejszy udział w uroczystości to także praktyczna lekcja historii, którą wspólnie tworzymy” – powiedział do zebranych wójt gminy Jan Sikorski.

Po złożeniu wieńców pod pomnikiem zgromadzeni usłyszeli pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim oraz minikoncert Orkiestry Dętej działającej przy OSP Kazimierzu Biskupi.

O godzinie 12:00 w kościele parafialnym została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny  wieńcząca niedzielne uroczystości.