Gmina Kazimierz Biskupi

Umowa w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi

W dniu  08.07.2022 r. w imieniu gminy  Kazimierz Biskupi umowę podpisała zastępca wójta Barbara Łechtańska, główna księgowa Wanda Kachelska oraz  reprezentujący samorząd województwa wicemarszałek wielkopolski – Krzysztof Grabowski. Symboliczne czeki odebrało Sołectwo Kozarzew za projekt p.n. „Nasza wielka miłość – Kozarzew”. Dofinansowanie w wysokości 50 000 zł. przeznaczone zostanie na budowę wiaty grillowej.

„Dofinansowanych w Wielkopolsce w tym konkursie zostało 170 projektów. Zainteresowanie było bardzo duże. Sejmik województwa w maju dołożył do konkursu milion złotych i dlatego kolejne projekty mogły być wybrane.– Konkurs wspiera lokalne inicjatywy, szczególnie te podejmowane w mniejszych miejscowościach, którym trudniej jest rywalizować z większymi aglomeracjami – mówił podczas uroczystości Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

 – Taka jest idea Wielkopolskiej Odnowy Wsi. To są inicjatywy oddolne, żebyście decydowali co chcecie u siebie zrobić, jak chcecie żeby wasza miejscowość wyglądała i w jakim otoczeniu chcecie żyć – zwrócił się do przedstawicieli sołectw marszałek Grabowski.”