Gmina Kazimierz Biskupi

MIESZKAŃCY POMAGALI

MIESZKAŃCY POMAGALI

Już po raz kolejny w Kazimierzu Biskupim odbyła się akcja charytatywna „Pogotowie św. Mikołaja”.

Od 10 lat wolontariusze – gimnazjaliści uczestniczą w akcjach charytatywnych Banku Żywności. W każdej akcji uczestniczy ok 60 wolontariuszy,  współpracujemy z właścicielami sklepów( Carrefour, Twój Market, ABC, G.T.Pasterskich,), którzy zawsze chętnie przyjmują młodzież i pomagają w zbiórce,także ich pracownicy bardzo życzliwie przyjmują młodzież – to dobra forma wychowania i kształtowania ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka.W tegorocznej akcji zebraliśmy ok 511 kg żywności – (więcej niż w ubiegłym roku, bo dołączył jeszcze Twój Market w Dobrosołowie). Powstaną z niej paczki (ok. 70) dla rodzin naszych uczniów. Gimnazjaliści zrobią też paczki dla koleżanek i kolegów, którzy z powodu niepełnosprawności nie mogą chodzić do naszej szkoły. Bardzo dziękujemy mieszkańcom Kazimierza i Dobrosołowa za hojność, wielkie serce, życzliwość wobec wolontariuszy. To nasze wspólne działanie i radość:)Opracowała: Alicja Radocka

[ngg src=”galleries” ids=”40″ display=”basic_thumbnail”]