Gmina Kazimierz Biskupi

Dzień Dziecka w Kazimierzu Biskupim

Dzień Dziecka w Kazimierzu Biskupim

„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Każde dziecko posiada odmienne wyobrażenie dobrej zabawy. Chcąc ujednolicić a zarazem zaspokoić oczekiwania najmłodszych mieszkańców Naszej gminy, został stworzony program „Rodzinnego Weekendu” w Parku Kulturowym w Kazimierzu Biskupim. Przy współpracy władz samorządowych z Kazimierza Biskupiego, Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Referatu Sportu i Rekreacji, w dniach 30-31 maja 2015 r. całe rodziny mogły skorzystać z wielu atrakcji.

Każde dziecko posiada odmienne wyobrażenie dobrej zabawy. Chcąc ujednolicić a zarazem zaspokoić oczekiwania najmłodszych mieszkańców Naszej gminy, został stworzony program „Rodzinnego Weekendu” w Parku Kulturowym w Kazimierzu Biskupim. Przy współpracy władz samorządowych z Kazimierza Biskupiego, Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Marcina, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Referatu Sportu i Rekreacji, w dniach 30-31 maja 2015 r. całe rodziny mogły skorzystać z wielu atrakcji.

Sobota zaznaczyła się w kalendarzu pod hasłem aktywności fizycznej. W ten dzień miał miejsce 36. Rajd dla Dzieci PTTK Konin z Łososiem. Ponad 200 mieszkańców powiatu konińskiego przemierzyło przepiękne okolice, aby dojść lub dojechać do stolicy gminy. Trasy prowadziła kadra Klubu Konina, urozmaicając przejazd spotkaniem z Grupą Inicjatywną Pałac Posada. Po dziewięciokilometrowym spacerze przez Puszczę Bieniszewską, dzieciaki odwiedziły Aeroklub Koniński oraz miejsca związane z kultem Pięciu Braci Męczenników. W trakcie imprezy zostały wręczone puchary i nagrody książkowe, ufundowane przez Gminę Kazimierz Biskupi w następujących kategoriach: najliczniejsza drużyna, najmłodszy uczestnik na trasie pieszej oraz rowerowej, rywalizacja piłkarska oraz konkurs krajoznawczy. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin i Starostwa Powiatowego w Koninie.

Niedzielny harmonogram łączył w sobie scenę teatralną i muzyczną, warsztaty oraz  gry i konkursy z animatorami. Na terenie Parku Kulturowego w Kazimierzu Biskupim mamy mogły skorzystać z porad udzielanych przez członkinie Fundacji „Wspaniały Początek”. Dzieci mogły spożytkować nadmiar energii korzystając z miasteczka pompowanych zabawek oraz przejażdżkach na kucyku „Basia”. Manualne zdolności zostały wykorzystane podczas dekorowania wypieków z Kołem Gospodyń Wiejskich, malowania szablonów oraz wyplatania wianków z Fundacją „Rak’n’Roll”. Celem wymienionej fundacji była zbiórka włosów na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Teatralną ucztę zapewniły dzieci i młodzież z Koła Teatralnego działającego przy GOK-u. Muzycznych doznań można było doświadczyć  podczas Przeglądu Piosenki Religijnej, występów dzieci i młodzieży ze szkół w Kazimierzu Biskupim oraz zespołów działających przy GOK-u, koncertu zespołu Family Taper. Gwiazdą wieczoru był Paweł Chustek „ Chusti”.

Drodzy Milusińscy otwierajcie się na działanie słońca, subtelność barw i smaków. Życzymy niekończących się pomysłów i uśmiechu od ucha do ucha!

[ngg src=”galleries” ids=”31″ display=”basic_thumbnail”]