Gmina Kazimierz Biskupi

V miejsce dla reprezentantów Gminy Kazimierz Biskupi

V miejsce dla reprezentantów Gminy Kazimierz Biskupi

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miejskim w Sompolnie oraz Komendą Miejską Policji w Koninie już po raz jedenasty zorganizowali w dniu 25 listopada 2017 roku „XI SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.

W rajdzie udział wzięło 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego oraz słupeckiego. Gminę Kazimierz Biskupi reprezentowali: Pan Damian Kraczyński (kierowca) oraz Pan Krzysztof Rogalski (nawigator).

Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z siedemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji.

Kolejną konkurencją był „PRZEJAZD NAWIGACYJNY” załóg zgodnie z obowiązującymi „zasadami opisów nawigacyjnych”. Załogi startowały z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego. Wyznaczona trasa o łącznej długości około 53 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kramsk, gminę Ślesin, gminę Wierzbinek oraz miasto Sompolno. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu. Meta trasy wyznaczona była na terenie Urzędu Miejskiego w Sompolnie, gdzie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie która zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Drużyna reprezentująca Urząd Gminy i Miasta w Rychwale zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, którzy otrzymali puchar Burmistrza Miasta Sompolno.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Miejski w Sompolnie oraz Dealera Kia Motors Konin Ryszard Nowicki.