Gmina Kazimierz Biskupi

Podpisano umowę z wojewodą

Podpisano umowę z wojewodą

7 października wójt gminy Grzegorz Maciejewski wraz ze skarbnik gminy Genowefą Miśkiewicz podpisali dwie umowy z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem.

Odbyło się to w obecności szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego, posła na Sejm RP Witolda Czarneckiego, Posła na Sejm Leszka Galemby. Umowa dotyczyła „Przebudowy drogi gminnej w m. Wola Łaszczowa” i „Przebudowy ul. Południowej w m. Bielawy”.

Szacowany koszt pierwszego zadania to 1 836,740 zł z czego dofinasowanie wynosi 918 370 zł, tj. 50% kosztów kwalifikowanych. Szacowany koszt zadania drugiego to 1 700,024 zł, z czego dofinansowanie wynosi 850 012 zł, tj. 50% kosztów kwalifikowanych. Otrzymane dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Droga w miejscowości Wola Łaszczowa przebudowana zostanie na odcinku 555 m, natomiast ul. Południowa w miejscowości Bielawy na odcinku 767 m (od Szkoły Podstawowej do ul. Kawnickiej). W zakresie prac zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz zjazdy do posesji. Zarówno w jednym, jak i w drugim zadaniu wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Na jednej i drugiej drodze wykonane zostanie nowe oświetlenie energooszczędne.

W celu zachowania bezpieczeństwa, jak i ograniczenia nadmiernej prędkości pojazdów, wykonane zostaną wyniesione przejścia dla pieszych które oznakowane zostaną znakami aktywnymi i automatycznie będą pełniły rolę progów zwalniających.

[ngg src=”galleries” ids=”72″ display=”basic_thumbnail”]