Gmina Kazimierz Biskupi

Zaklinaczka zwierząt w bibliotece

Zaklinaczka zwierząt w bibliotece

Małgorzata Zdziechowska – autorka książek, dziennikarka, podróżniczka, blogerka, zwana inaczej polską doktor Dolittle była gościem Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Biskupim. Przez dwie godziny „zaklinaczka zwierząt” opowiadała dzieciom o swojej wyjątkowej pracy, a wszyscy słuchali jej z zapartym tchem.

Małgorzata Zdziechowska podróżuje do najodleglejszych zakątków świata. Opowiedziała dzieciom w jaki sposób opiekuje się chorymi, dzikimi zwierzętami, a także na czym polega ich leczenie, rehabilitacja oraz przystosowanie do powrotu do naturalnego środowiska.

Na spotkanie z miłośniczką zwierząt przybył także wójt gminy Grzegorz Maciejewski, który podziękował za wizytę oraz pogratulował ciekawej pasji. Po oficjalnej części przyszedł czas na indywidualne rozmowy z czytelnikami, autografy i wspólne zdjęcia. To nie wszystkie miłe niespodzianki. Wierne czytelniczki i miłośniczki zwierząt Klara i Basia upiekły dla wszystkich… ciasteczka!_ To było naprawdę niesamowite spotkanie. Już teraz wiem, czemu gepardy i tygrysy leżą u stóp Małgorzaty Zdziechowskiej – mówiła Ewa Staniszewska z biblioteki, organizator spotkania.