Gmina Kazimierz Biskupi

Trzecie miejsce Miłosza

Trzecie miejsce Miłosza

Miłosz Ćwik, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Biskupim zajął trzecie miejsce w 11. edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Warto wspomnieć, że przez jedenaście lat w konkursie wzięło udział blisko 13 tysięcy młodych ludzi z całego świata..

Do części recytatorskiej w tym roku zgłosiło się 29 uczestników, których oceniało jury pod przewodnictwem dr Małgorzaty Ratajczyk z Wydziału Pedagogiczno–Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłosz Ćwik zajął trzecie miejsce w kategorii 13-16 lat. _ Musieliśmy nauczyć się na pamięć trzech utworów Włodzimierza Pietrzaka. Potem jury wybierało jeden. Mi przyszło recytować „Nokturny” – opowiada Miłosz. Oczywiście, miał tremę, ale nie był to jego pierwszy występ. Od lat bowiem bierze udział w zajęciach grupy teatralnej „Pestka”, która działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim.

 Warto jeszcze dodać, że nagrodą w międzynarodowym konkursie był 50 zł pamiątkowy banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Jana Pawła II, wyemitowany przez Narodowy Bank Polski.