Gmina Kazimierz Biskupi

Partnerstwo wodne w naszej gminie

Partnerstwo wodne w naszej gminie

Pierwsze spotkanie w ramach projektu Partnerstwo Wodne, realizowanego przez Ministerstwo Gospodarski Morskiej i ┼╗eglugi ┼Ür├│dl─ůdowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odby┼éo si─Ö w Urz─Ödzie Gminy w Kazimierzu Biskupim.

ÔÇô Nastawiamy si─Ö na wsp├│┼éprac─Ö. Zale┼╝y nam na dzia┼éaniach s┼éu┼╝─ůcych kszta┼étowaniu zasob├│w wodnych na terenach rolniczych, le┼Ťnych. Na terenach Kazimierza Biskupiego w gr─Ö wchodzi jeszcze dokszta┼étowanie zasob├│w na terenach pokopalnianych. Chodzi o to, by wsp├│lnie z gminami, sp├│┼ékami wodnymi, nadle┼Ťnictwem realizowa─ç polityk─Ö s┼éu┼╝─ůc─ů odbudowie zasob├│w wodnych i urz─ůdze┼ä hydrotechnicznych, by wsp├│lnie realizowa─ç polityk─Ö wodn─ů, kt├│ra b─Ödzie przynosi┼éa korzy┼Ť─ç krajowi, samorz─ůdom i osobom prywatnym ÔÇô m├│wi┼é Bogumi┼é Nowak, dyrektor Regionalnego Zarz─ůdu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
W spotkaniu w Kazimierzu Biskupim uczestniczy┼é r├│wnie┼╝ Jan Barczak, dyrektor Zarz─ůdu Zlewni PGW Wody Polskie w , Aleksandra Lewandowska z PGW Wody Polskie Nadz├│r. W┼éadze samorz─ůdowe reprezentowali w├│jt Grzegorz Maciejewski oraz przewodnicz─ůcy Rady Gminy Arkadiusz Mielcarek.