Gmina Kazimierz Biskupi

Dożynki gminno-parafialne Rolnicy dziękowali za plony

Dożynki gminno-parafialne Rolnicy dziękowali za plony

Tegoroczne, skromniejsze ze względu na pandemię, dożynki gminno-parafialne odbyły się w niedzielę, 16 sierpnia w Kazimierzu Biskupim. Najpierw podziękowano za plony w kościele pw. św. Marcina z Tours, a później część oficjalna odbyła się w parku kulturowym.

Po mszy świętej korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP w Kazimierzu Biskupim, przeszedł do parku. Władze gminy, radni, przedstawiciele wszystkich sołectw i mieszkańcy wzięli tam udział w obrzędach dożynkowych. Starostami dożynek byli Edyta Kubacka, sołtys Bochlewa i Jan Chwaciński, sołtys Sokółek. – Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To dla Was radość i zapowiedź odpoczynku po ciężkiej pracy. Dziękuję Wam za chleb, który dziś otrzymałem i za Wasz trud – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

Rolnikom podziękowali również Arkadiusz Mielcarek, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Biskupi oraz Stefan Kropidłowski, przewodniczący Gminnego Stowarzyszenia Sołtysów.

Stoiska ze smakołykami przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Bielaw, Cząstkowa, Kazimierza Biskupiego i Posady. Sołectwo Posada przygotowało również wieniec, który będzie reprezentował naszą gminę podczas dożynek powiatowych w Licheniu Starym.

Po oficjalnej części dla wszystkich zagrała Kapela Podwórkowa „Z Kopyta”.

Fot. Marcin Oliński

[ngg src=”galleries” ids=”58″ display=”basic_thumbnail”]