Gmina Kazimierz Biskupi

Bitwa Regionów dla KGW

Bitwa Regionów dla KGW

Jest to konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Konkurs z powodu pandemii w 2020 r. się nie odbył. Edycja 2021 r. została jednak zmodyfikowana i dostosowana do wymogów reżimu sanitarnego.
KGW, które zgłoszą się do konkursu muszą przygotować potrawę według przedstawionego przepisu i następnie zaprezentować ją w formie filmu wideo.
Opis receptury potrawy regionalnej może zawierać maksymalnie 2 tys. znaków a długość filmu nie może być większa niż 120 s. Maksymalna objętość filmu ro 1 GB.
Elektronicznych zgłoszeń do konkursu można dokonywać poprzez specjalny formularz znajdujący się na stronie: Konkurs Bitwa Regionów.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy. Pierwszy gdzie KGW będą rywalizowały na poziomie województw. Etap II wyłoni najlepszą potrawę spośród najlepiej ocenionych dań regionalnych.
Rozstrzygnięcie i finał Konkursu został zaplanowany na jesień.
Pula nagród finansowych tegorocznej edycji to 35 tys. zł.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2021 roku.

„Bitwę Regionów” organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na www.bitwaregionow.pl.