Gmina Kazimierz Biskupi

Policjanci będą się szkolić na strzelnicy

Policjanci będą się szkolić na strzelnicy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie będą doskonalić swoje umiejętności na strzelnicy w Kazimierzu Biskupim. Stosowna umowa, kilka dni temu, została podpisana z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu.

To kolejny krok sprzyjający rozwojowi strzelnicy w Kazimierzu Biskupim. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zostało przywrócone do życia Stowarzyszenie Strzeleckie „Sokół”, które zostało gospodarzem strzelnicy. Teraz swoje umiejętności będą doskonalili na niej policjanci. – Przedmiotem umowy jest bezpłatne użyczenie strzelnicy na programowe szkolenia dla policjantów Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Będą to przede wszystkim szkolenia z broni palnej krótkiej. Wasza strzelnica spełnia wszystkie normy i posiada odpowiednie atesty – mówił podinspektor Mariusz Jaworski, komendant KMP w Koninie. – Chciałbym podziękować prezesowi stowarzyszenia Pawłowi Tyrańskiemu, wójtowi gminy Grzegorzowi Maciejewskiemu oraz przewodniczącemu Rady Gminy Arkadiuszowi Mielcarkowi za wszelką pomoc i życzliwość w użyczeniu obiektu. Chciałbym podziękować także za bardzo dobrą współpracę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa społeczności lokalnej – dodał.

Zadowolenia z podpisania umowy nie krył Paweł Tyrański, prezes Stowarzyszenia Strzeleckiego „Sokół”. – Mam nadzieję, ze będziemy się spotykać w Kazimierzu Biskupim nie tylko podczas szkoleń. Liczę, że wielu policjantów zostanie członkami naszego stowarzyszenia i również w czasie wolnym od pracy będzie nas odwiedzać. Strzelnica się rozwija dzięki wsparciu gminy. Inwestujemy i mamy wiele pomysłów – wyjaśniał prezes stowarzyszenia.

Jak podkreślał wójt Grzegorz Maciejewski pojawienie się na strzelnicy policjantów sprawi, że ten obiekt będzie się dalej rozwijał. – Wierzę, że będziecie się tam czuli dobrze, wasze wizyty z pewnością będą z korzyścią dla naszej gminy w celu jej promowania, jak i funkcjonowania strzelnicy. Jeżeli tylu policjantów pojawiać się będzie na terenie Kazimierza Biskupiego, chcąc doskonalić swoje umiejętności, to nasi mieszkańcy mogą czuć się jeszcze bardziej bezpieczni. Dziękuję za dotychczasową współpracę i deklaruję dalszą pomoc – dodał wójt.