Gmina Kazimierz Biskupi

„Historia Kołem Gospodyń się toczy” – konkurs na esej o tym, jak powstało Wasze Koło Gospodyń Wiejskich

„Historia Kołem Gospodyń się toczy” – konkurs na esej o tym, jak powstało Wasze Koło Gospodyń Wiejskich

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na esej pt. „Historia Kołem Gospodyń się toczy”, którego celem jest dokumentacja początków działalności Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich popularyzacja w społeczeństwie. Konkurs jest skierowany do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. Napiszcie esej o tym, jak powstało Wasze Koło i przyślijcie do organizatora! Na zwycięzców czekają nagrody!

Wiele Kół Gospodyń Wiejskich ma długą historię działalności. Konkurs to dobra okazja, by sięgnąć do pamięci najstarszych członkiń. Na pewno chętnie podzielą się wspomnieniami, o tym jak zaczynały i co udało im się wspólnie osiągnąć. Może były to początki nowych tradycji, może przyczyniły się do czyjegoś osobistego szczęścia, a może po prostu podtrzymywały relacje towarzyskie w miejscowości. Zachęcamy do wspomnień, rozmów – ożywienia pamięci. Niech ich efektem będą eseje dotyczące historii Koła. Ilustrowanie starymi fotografiami mile widziane!

Wśród KGW są też takie, które zaczęły swoją działalność niedawno. Podzielcie się swoimi „świeżymi” wspomnieniami. Co spowodowało, że postanowiłyście połączyć siły w Kole Gospodyń Wiejskich? Napiszcie, jak to było. Pochwalcie się historią swojej miejscowości, rodzin i pasji jaka was łączy!

Zgłoszenia na zasadach opisanych w regulaminie można wysyłać do 30 kwietnia 2021 r. na adres: kgw.konkursy@nikidw.edu.pl

Źródło: https://nikidw.edu.pl/2021/03/16/konkurs-historia-kolem-gospodyn-sie