Gmina Kazimierz Biskupi

Poseł Czarnecki odwiedził gminę Kazimierz Biskupi

Poseł Czarnecki odwiedził gminę Kazimierz Biskupi

– Nas, posłów, bardzo cieszą inwestycje realizowane przez gminy. Gmina Kazimierz Biskupi jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób można właściwie wykorzystać wsparcie rządu – mówił poseł Witold Czarnecki, prezes Zarządu Okręgowego PiS – Okręg Konin.

Spotkanie w Kazimierzu Biskupim było jedną z pierwszych wizyt posła Witolda Czarneckiego po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią. – Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjechać. Oczywiście byłem w kontakcie z panem wójtem, wiedziałem o inwestycjach, ale inaczej jest wszystko zobaczyć samemu – podkreślał poseł. Zwrócił również uwagę na ogromne wsparcie rządu skierowane w stronę samorządów. – Robimy wszystko, by wspomóc prezydentów, wójtów, burmistrzów – zapewniał Witold Czarnecki.

            O tym, że gminy Kazimierz Biskupi nie byłoby stać na wiele inwestycji, gdyby nie wsparcie rządu mówił również wójt Grzegorz Maciejewski. – Dzięki wsparciu finansowemu z funduszy rządowych możemy zadbać o naszą gminę w jeszcze lepszy sposób i realizować wiele inwestycji, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Mam tu na myśli na przykład przebudowę ulicy Fredry i Norwida, która zbliża się do końca, drogę w Kamienicy, na realizację której podpisałem umowę z wykonawcą, czy rozpoczynające się niebawem prace związane z przebudową ul. Kasprowicza i Orkana, ale także budowę nowej remizy OSP i rozbudowę przedszkola w Kazimierzu Biskupim, czy rewitalizację Pałacu w Posadzie. Cieszymy się bardzo z tych dofinansowań – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.