Gmina Kazimierz Biskupi

Jest już wykonawca

Jest już wykonawca

W Urzędzie Gminy Kazimierz Biskupi podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę drogi w miejscowości Kamienica. Przetarg na wykonanie robót budowlanych wygrała firma z Lichenia Starego Trans – Spili Sp. z o.o.

Inwestycja opiewa na kwotę 4 973 920,73 zł. Prace rozpoczną się jesienią tego roku, a planowane zakończenie to drugi kwartał 2022 roku.

 – Jest to w tej chwili największa inwestycja drogowa w naszej gminie i można śmiało powiedzieć, że największa w jej historii jeżeli chodzi o budowę obiektów drogowych. Nie ukrywam, że plany budowy, przebudowy układu sieci drogowej na terenie naszej gminy nabierają tempa i idą zgodnie z założonym planem inwestycyjnym, który jest skutecznie realizowany. Cieszy mnie także fakt uzyskana dofinasowania na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg w wysokości 50 procent– mówi wójt gminy Grzegorz Maciejewski.

Zakres prac będzie obejmował przebudowę odcinka drogowego na długości 2060 metrów. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, ścieżka pieszo-rowerowa, zjazdy do posesji, odwodnienie, nowe oświetlenie uliczne z oprawami ledowymi oraz zatoki autobusowe.