Gmina Kazimierz Biskupi

Spektakl „Nasi Patronowie”

Spektakl „Nasi Patronowie”

Historię Pięciu Braci Męczenników opowiedzieli w niedzielę mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. Spektakl plenerowy „Nasi Patronowie” na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w gminie.

W niedzielę, po popołudniowej mszy świętej, na placu przed kościołem parafialnym pw. św. Marcin z Tours odbyło się wyjątkowe widowisko. W role aktorów wcielili się mieszkańcy gminy, by opowiedzieć historię Pięciu Braci Męczenników. Już po raz szesnasty przypomniano historię sprzed tysiąca lat.

Grupa aktorów ćwiczyła pod okiem Grażyny Mójty, a scenariusz do widowiska napisali Eugeniusz Lipiński i Stanisław Żak. – Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w to widowisko. Wśród aktorów widzę rodziny, starszych i młodszych. To bardzo ważne, by pamiętać o naszej historii, o korzeniach – mówił Grzegorz Maciejewski, wójt Kazimierza Biskupiego.

Tradycyjnie już nie zabrakło stoisk związanych ze średniowieczem, a Grupa Rekonstrukcyjna Walhalla przygotowała atrakcje dla najmłodszych.

Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Kazimierz Biskupi, Gminny Ośrodek Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz Bractwo Świętych Pięciu Męczenników.

Patronem wydarzenia był Powiat Koniński