Gmina Kazimierz Biskupi

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły władze gminy Kazimierz Biskupi, przedstawiciele instytucji, organizacji oraz mieszkańcy naszej gminy.

Oficjalna część uroczystości odbyła się przed pomnikiem Zwycięstwa. Nie zabrakło Apelu Poległych oraz złożenia kwiatów w hołdzie tym, którzy walczyli o wolność Polski. Pieśni patriotyczne w wykonaniu seniorów z Dziennego Domu Senior + w Kazimierzu Biskupim poruszyły serca wszystkich.

Natomiast w samo południe w kościele pw. św. Marcina rozpoczęła się msza święta za Ojczyznę. – Gdy święty Marcin odchodził z armii Cesarstwa Rzymskiego nie mógł przypuszczać, że wojowniczy polski naród w dzień jego wspomnienia wywalczy sobie niepodległość. Ten święty jest idealnym patronem naszej wolności. Będąc jeszcze w wojsku dzieli się ze zmarzniętym człowiekiem połową swego płaszcza, a potem odkrywa, że pomógł samego Bogu – mówił podczas homilii ksiądz Michał Drewniacki, proboszcz parafii pw. św. Marcina z Tours. – Dobro ojczyzny zaczyna się od konkretnych czynów,  życzliwości, miłości, podobnych do gestu św. Marcina. Zaczynamy od rzeczy małych.

[ngg src=”galleries” ids=”80″ display=”basic_thumbnail”]