Gmina Kazimierz Biskupi

Podpisano umowę na budowę remizy

Podpisano umowę na budowę remizy

Dziś w Urzędzie Gminy w Kazimierzu Biskupim podpisano umowę na „Budowę strażnicy OSP w Kazimierzu Biskupim wraz z drogą dojazdową”. Wykonawcą inwestycji będzie firma Usługi Ogólno – Budowlane Damian Pieszak z Liśca Małego w gminie Stare Miasto.

W obecności przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Mielcarka, skarbnika gminy Genowefy Miśkiewicz, Komendanta Gminnego OSP Wojciecha Kowalczyka, prezesa OSP w Kazimierzu Biskupim Zbigniewa Szczepańskiego oraz zastępcy naczelnika Patryka Kowalczyka  podpisano umowę na budowę nowej remizy. – Cieszę się bardzo, że po dwóch latach przygotowań dziś podpisujemy umowę, przechodząc tym samym do etapu budowy nowego, nowoczesnego budynku strażnicy dla OSP w Kazimierzu Biskupim. W nowym obiekcie zaplanowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, jak i lokalowe, które pozwolą na prowadzenie skutecznych akcji ratowniczo-gaśniczych, a co za tym idzie przełożą się na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił wójt gminy Grzegorz Maciejewski.

Jesteśmy zadowoleni, że władze samorządowe podjęły się takiego wyzwania. Ponad stuletni obiekt, po byłej stajni, nie spełniał już warunków do dalszego rozwoju naszej jednostki. Nowa remiza to spełnienie naszych marzeń – dodał Zbigniew Szczepański, prezes OSP w Kazimierzu Biskupim.

[ngg src=”galleries” ids=”85″ display=”basic_thumbnail”]

Koszt inwestycji to 9 798 410,91 zł, z czego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Kazimierz Biskupi otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 000 000 zł oraz 3 890 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.