Gmina Kazimierz Biskupi

Droga w Tokarkach oficjalnie otwarta

Droga w Tokarkach oficjalnie otwarta

7 marca w obecno┼Ťci Wicemarsza┼éka Wojew├│dztwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oficjalnie zosta┼éa otwarta droga w miejscowo┼Ťci Tokarki. W ramach inwestycji wykonana zosta┼éa jezdnia o szeroko┼Ťci czterech metr├│w o nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa ┼éamanego na d┼éugo┼Ťci ponad 1 kilometra. Odcinek ten po┼é─ůczy tak┼╝e gmin─Ö Kazimierz Biskupi z powiatem s┼éupeckim.

ÔÇô Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e kolejne zadanie drogowe uda┼éo si─Ö zrealizowa─ç ze wsparciem z bud┼╝etu wojew├│dztwa wielkopolskiego. Ka┼╝da taka inwestycja cieszy ÔÇô m├│wi┼é podczas oficjalnego otwarcia Krzysztof Grabowski, Wicemarsza┼éek Wojew├│dztwa Wielkopolskiego. Zadowolony by┼é r├│wnie┼╝ w├│jt Grzegorz Maciejewski. ÔÇô Chcia┼ébym bardzo podzi─Ökowa─ç, bo to kolejna inwestycja na terenie naszej gminy. Te ma┼ée inwestycje nas w szczeg├│lno┼Ťci ciesz─ů, mieszka┼äcy cz─Östo czekaj─ů na nie dziesi─ůtkami lat. Korzystaj─ů z tych dr├│g na co dzie┼ä ÔÇô je┼╝d┼╝─ů nimi do pracy, do sklepu, do lekarza. Dzi─Ökuj─Ö w imieniu swoim i mieszka┼äc├│w.

To kolejna inwestycja realizowana na terenie naszej gminy ze ┼Ťrodk├│w z bud┼╝etu wojew├│dztwa wielkopolskiego, przeznaczonych na prace zwi─ůzane z ochron─ů, rekultywacj─ů i popraw─ů jako┼Ťci grunt├│w rolnych. W ramach tego programu na terenie gminy wybudowano drogi o ┼é─ůcznej d┼éugo┼Ťci prawie trzech kilometr├│w. By┼éy to: droga w miejscowo┼Ťci Danin├│w, droga w miejscowo┼Ťci Tokarki i droga w miejscowo┼Ťci Kozarzew.

┼ü─ůczny koszt realizacji tych inwestycji to 593 353,68 z┼é, z czego z Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Wojew├│dztwa Wielkopolskiego z Funduszu Ochrony Grunt├│w Rolnych gmina pozyska┼éa dofinansowanie w kwocie 333 225 z┼é.