Gmina Kazimierz Biskupi

Polska Cyfrowa w naszej gminie

Polska Cyfrowa w naszej gminie

Gmina Kazimierz Biskupi otrzyma┼éa dofinasowanie w wysoko┼Ťci 100 000 z┼éotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach zadania zakupione zostan─ů trzy sztuki urz─ůdze┼ä wielofunkcyjnych laserowe mono oraz dwie sztuki kserokopiarek ÔÇô urz─ůdzenia wielofunkcyjne, kt├│re b─Öd─ů wykorzystywane do obs┼éugi referat├│w urz─Ödu gminy oraz pomocniczo w obs┼éudze interesant├│w w zakresie ┼Ťwiadczonych przez urz─ůd us┼éug. Planowane do zakupu dwie sztuki skaner├│w b─Öd─ů wykorzystywane do obs┼éugi wniosk├│w na dowody osobiste, s┼éu┼╝─ůc do skanowania ca┼éego wniosku wraz ze zdj─Öciem wnioskodawcy.

Realizacja dofinasowania przyczyni si─Ö do ograniczenia negatywnych skutk├│w spo┼éecznych, gospodarczych oraz edukacyjnych wywo┼éanych przez pandemi─Ö COVID-19 w latach 2020-21. Efektem realizacji zadania b─Ödzie wzmocnienie potencja┼éu jednostki samorz─ůdu terytorialnego w zakresie us┼éug teleinformatycznych. ÔÇô Potrzeba realizacji zadania wynika z konieczno┼Ťci ci─ůg┼éego rozwoju gminy w zakresie pracy zdalnej, dysponowania najnowocze┼Ťniejszym sprz─Ötem s┼éu┼╝─ůcym do realizacji podstawowych zada┼ä jednostki, a tak┼╝e wzmocnienie ochrony cyberbezpiecze┼ästwa ÔÇô wyja┼Ťnia w├│jt Grzegorz Maciejewski.