Gmina Kazimierz Biskupi

Budowa nowej strażnicy dobiega końca

Budowa nowej strażnicy dobiega końca

Już na początku lipca druhowie z OSP w Kazimierzu Biskupim rozpoczną przeprowadzkę do nowej strażnicy. W tej chwili prace przy budowie dobiegają końca. Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku.

 Obecnie trwają ostanie prace wykończeniowe w samym budynku (biały montaż) i zagospodarowanie przyległego terenu. Do ustawienia czeka jeszcze wieża wężowa o wysokości 17,5 m, zabudowa drzwi do hal garażowych oraz  wykończenie elewacji. Końcowym etapem będą procedury odbiorowe budynku.

W nowej strażnicy nasi druhowie będą mieli do dyspozycji halę garażową z 4 stanowiskami dla samochodów pożarniczych, warsztatem i magazynem sprzętu ochrony dróg oddechowych. Na poziomie parteru znajduje się zaplecze sanitarne dla strażaków (umywalnie, szatnie odzieży własnej oraz szatnie odzieży roboczej i ochronnej), pralnia, magazyn materiałów rezerwowych, siłownia i klatka schodowa z komunikacją. W poziomie I piętra znajdują się 4 pomieszczenia biurowe, zaplecze i pomieszczenie socjalne, salka konferencyjna, pomieszczenia sanitarne oraz komunikacja. W parterowym łączniku pomiędzy częścią garażową a salą konferencyjną znajduje się kotłownia gazowa, magazyn materiałów pędnych, schowki porządkowe, pomieszczenia magazynowe na potrzeby sali szkoleniowo-konferencyjnej i pomieszczenie socjalne z sanitariatem dla pracowników zaplecza kuchennego. Kolejnym segmentem jest parterowa sala szkoleniowo-konferencyjna na 150 osób z zapleczem sanitarnym (WC damskie, WC męskie i WC dla osób niepełnosprawnych), z szatnią, zapleczem kuchennym, zmywalnią, pomieszczeniem magazynowym oraz komunikacją.