Gmina Kazimierz Biskupi

Pięknieje Kamienica i Kozarzewek

Pięknieje Kamienica i Kozarzewek

140 tysięcy złotych otrzymała gmina Kazimierz Biskupi w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Pieniądze trafią do dwóch sołectw: Kamienicy i Kozarzewka.

W Kozarzewku Grzegorz Maciejewski wójt gminy Kazimierz Biskupi podpisał umowy z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Gmina Kazimierz Biskupi otrzymała dwa dofinansowania. 70 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na inicjatywę  „Świetlica wiejska w Kozarzewku miejscem integracji społeczności lokalnej”. W ramach inwestycji zostanie wykonany remont dużej sali w świetlicy w Kozarzewku.

Również 70 tysięcy złotych dofinansowania otrzymał projekt „Kamienica – nasza wieś, naszym skarbem”, w ramach którego zostaną wykonane prace związane z wymianą stolarki okiennej i docieplenie ścian budynku po byłym sklepie GS. – W imieniu swoim i mieszkańców naszej gminy dziękuję za wsparcie tych ważnych dla nas inicjatyw – mówi wójt Grzegorz Maciejewski.