Gmina Kazimierz Biskupi

Modlili się za Ojczyznę

Modlili się za Ojczyznę

Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystym przemarszem pod Pomnik Zwycięstwa na rynku w Kazimierzu Biskupim. Orszak prowadziła Orkiestra Dęta OSP. Nie brakowało druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej gminy, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Bielawy i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kazimierza Biskupiego oraz pocztów sztandarowych.

W uroczystym apelu wzięły udział władze gminy na czele z wójtem Grzegorzem Maciejewskim, radni, sołtysi, kombatanci, przedstawiciele kół, stowarzyszeń, jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy gminy. Wartę honorową pełnili przy pomniku młodzi druhowie z DDP z Kazimierza Biskupiego oraz członkowie jednostki Związku Strzeleckiego „Strzelec” 4150.

Po części oficjalnej zebrani wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim. Po niej udali się do kościoła pw. św. Marcina z Tours, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji naszej ojczyzny. Później wszyscy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury na tradycyjnym rogalu marcińskim.