Gmina Kazimierz Biskupi

Przebudowa Łososia i Konińskiej

Przebudowa Łososia i Konińskiej

Rozpoczęto prace związane z przebudową jednych z najstarszych ulic w Kazimierzu Biskupim – ul. Łososia i Konińskiej. Prace będą wykonane na łącznej długości 0,7 km.

Zakres prac obejmie zabudowę nowych krawężników kamiennych wraz ze ściekiem ulicznym, skorygowana zostanie również lokalizacja wpustów deszczowych w celu sprawnego odprowadzenia wód. Wykonana będzie także nowa nawierzchnia chodnika, zjazdów i jezdni.

W zakresie robót jest także budowa, parkingu przy cmentarzu oraz dwóch zatok autobusowych na ul. Konińskiej. Na całym odcinku przebudowywanych ulic wykonane zostanie nowe energooszczędne oświetlenie uliczne typu LED. – Jest to kolejna inwestycja drogowa na terenie naszej Gminy. Przebudowie podlegają jedne z najstarszych ulic w Kazimierzu Biskupim. Jest to dla nas także ważne z punktu widzenia historycznego. Przebudowany zostanie ciąg komunikacyjny od kościoła farnego który ma ponad 900 lat w kierunku cmentarza i znajdującego się na nim kościółka drewnianego pw. św. Izaaka z 1640 roku. Zakres projektu, zastosowane materiały jak i wszystkie prace budowlane prowadzone są zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków– mówi wójt Grzegorz Maciejewski.

Roboty budowlane wykonuje  Zakład Betoniarski Robert Kopiecki z Kleczewa za kwotę 2 841 828,17 zł z czego 1 989 279,72 zł to dofinasowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.