Akcja charytatywna dla mieszkanki Posady
13 lipca 2018

alt

 
Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne
13 lipca 2018

W dniach 14-16 września 2018 roku w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, odbędą się Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne dla wokalistów, którzy są zainteresowani muzyką liturgiczną.

Zaproszenie do wzięcia udziału w Warsztatach kierujemy do osób oddających się śpiewowi profesjonalnie lub amatorsko, do wszystkich zainteresowanych muzyką sakralną, współczesną muzyką liturgiczną.

Warsztaty poprowadząwybitni specjaliści, kompozytorzy i aktywni muzycy: Jakub Tomalak, siostra Karen Katarzyna Trafankowska, Daniel Synowiec i Hanna Buczkowska. Konferencje wygłosi prefekt Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Michał Popowski MSF.Zajęcia praktyczne prowadzone będą dla wszystkich (tutti) i w poszczególnych głosach: sopran, alt, tenor, bas.

Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności praktycznych oraz formowanie dojrzałej wiary prowadzące do pełniejszego uczestnictwo w liturgii. Uczestnicy są kształceni w taki sposób, by mogli służyć umiejętnościami zdobytymi podczas Warsztatów w swoich środowiskach – parafiach, szkołach, grupach religijnych i innych.

Osoby niepełnoletnie – wymagane pozwolenie od rodziców (opiekunów) na uczestniczenie w Warsztatach.

Zapisy znajdują się na stronie internetowej:  https://kazimierzklasztor.pl/zapisy/

Termin zgłoszeń – do 10 września 2018 roku.

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

W razie pytań proszę kontaktować się ze Szczepanem Mrówczyńskim pod numerem telefonu 784 091 031 lub pod adresem email:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

alt

 
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w powiecie konińskim
12 lipca 2018

Trwają prace geodezyjne związane z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków, które są niezbędne do zrealizowania projektu pn. „Wzmacnianie zastosowania TIK w Powiecie Konińskim – integracja i harmonizacja baz danych oraz udostępnianie elektronicznych usług publicznych”.

Ewidencja gruntów i budynków jest jednym z najważniejszych rejestrów publicznych. Dane w niej zawarte stanowią podstawę m.in. oznaczania nieruchomości w księgach wieczystych, planowania przestrzennego, a także wymiaru podatków i świadczeń.
Aby ewidencja była przydatna, musi być wiarygodna i prowadzona w jednolity sposób w całym kraju. Stąd obowiązek jej sukcesywnego aktualizowania.

Starostwo Powiatowe w Koninie przystąpiło do modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obszaru całego powiatu. Czytaj całość...

 
Bezpłatne szkolenia w Inspektoracie ZUS w Koninie
04 lipca 2018

Bezpłatne szkolenia w Inspektoracie ZUS w Koninie w lipcu i sierpniu 2018 r. Czytaj całość...

 
Wieruszew i Władzimirów laureatami konkursu "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"
02 lipca 2018

Reprezentanci gminy Kazimierz Biskupi w osobach: wójt Jan Sikorski, sołtys sołectwa Władzimirów Jadwiga Kwaśniewska oraz sołtys sołectwa Wieruszew Stefan Kropidłowski uczestniczyli w XXVI Krajowej Pielgrzymce Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu. Prezes KSS Ireneusz Niewiarowski przedstawił prezentację "Fundusz sołecki i co jeszcze dla aktywności lokalnej", następnie Dyr. Departamentu PROW Izabela Mroczek mówiła o instrumentach wsparcia aktywności w woj. wielkopolskim. Następnie w niezwykle interesujących prezentacjach wystąpili zwycięzcy krajowego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa": Dankowice, Chrząstowice Sołectwo, Prądy - Nasz Mały Świat. Najistotniejszą, z punktu widzenia naszej gminy, była ostatnia część konferencji. Wówczas Komisja Konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" wręczyła wyróżnienia dla laureatów, w tym dla sołectw Wieruszew i Władzimirów, za realizację najciekawszego projektu sfinansowanego ze środków funduszu sołeckiego pn.: "Plac sportowo-rekreacyjny". Dyplom z podziękowaniem otrzymało także sołectwo Nieświastów, które również było kandydatem w konkursie. Gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Jubileusz 100-lecia OSP Dobrosołowo
26 czerwca 2018

W sobotę w Dobrosołowie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji strażaków odprawiona przez proboszcza – ks. Dariusza Macioszka. Następnie w uroczystym przemarszu wszyscy zebrani udali się na plac przy remizie OSP w Dobrosołowie, na którym miała miejsce dalsza część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów, wzniesieniu flagi na maszt, dokonano uroczystego odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. Następnie dh prezes Henryk Kapuściński powitał wszystkich zebranych gości. W swoim przemówieniu przypomniał m.in. o historii jednostki i dokonaniach strażaków z Dobrosołowa oraz podkreślił wartość idei służby strażackiej. W dalszej kolejności głos zabrali koledzy strażacy z jednostek sąsiednich oraz zaproszeni goście. Na ręce prezesa złożono szereg życzeń i upominków. Dla strażaków jubilatów i zebranej publiczności wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrosołowie oraz wójt Jan Sikorski. Uroczyste obchody 100-lecia powstania straży w Dobrosołowie były okazją do odkrycia na nowo historii jednostki i przypomnienia jej największych zasług. Wszyscy chcący na trwale wpisać się w jej historię mogli złożyć pamiątkowy wpis w Kronice OSP Dobrosołowo. W ten sposób oddano hołd wszystkim poległym druhom, którzy zawsze wierni strażackiemu hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” wypełniali strażacką służbę, niosąc pomoc i ratunek potrzebującym.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 8 z 116

Su navegador no soporta flash.