Serdecznie zapraszamy na niedzielne, muzyczne spotkanie
17 listopada 2017

alt

 
Przytulisko w Sompolnie-psiaki do adopcji
17 listopada 2017

TYMEK- piesek ma ok. 3 lata. Jest wysterylizowany, zaszczepiony i odrobaczony. Lubi towarzystwo innych piesków. Jest spokojny i dobrze prowadza się na smyczy. Stawia swoje piękne uszka kiedy jest czegoś ciekawy. Szuka przyjaciela. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej. Proszę o kontakt pod nr 573-418-925

 

alt

GAJA - około 2,5 letnia suczka. Jest odrobaczona, zaszczepiona oraz wysterylizowana. Idealnie spaceruje na smyczy. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami. Potrafi chodzić po ogrodzeniach z siatki, dlatego powinna trafić do domu, w którym ogrodzenie będzie betonowe bądź drewniane. A najlepiej byłoby jej na ciepłej, mięciutkiej kanapie. Kontakt w sprawie adopcji: tel. 725 596 776. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

alt

BOSTON -około 4 letni pies, dużych rozmiarów. Jest odrobaczony, zaszczepiony. Przeszedł zabieg kastracji. Trafił do Nas ze znacznym ubytkiem ogona, nie wpływa to na jego funkcjonowanie a dodaje jedynie uroku. Jest bardzo towarzyski, przyjazny, uwielbia kontakt z człowiekiem. Na spacerach i wybiegach preferuje wolne spacery, nie lubi biegać. Idealnie chodzi na smyczy. Nie interesują go zbytnio inne psy. Z wyglądu „groźny”, jednak już przy pierwszym kontakcie wiadomo, że to tylko pozory i mylna ocena jego wyglądu. Kontakt w sprawie adopcji: tel. 725 596 776. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

alt

KARGUL- to młody pies, średniej wielkości. Jest odrobaczony, zaszczepiony oraz wykastrowany. Jest to silny i energiczny pies, jednak po dłuższym spacerze uspokaja się i jest posłuszny. Powinien trafić do domu z dużą posesją lub do osoby, która zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu np. biegając. Kontakt w sprawie adopcji: tel. 725 596 776. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej.

alt

 
Zakończenie sezonu lotowego 2017
14 listopada 2017

10 listopada członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

(Sekcja Kazimierz Biskupi nr 5) dokonali oficjalnego zamknięcia i podsumowania

sezonu lotowego 2017 r. W czasie spotkania nagrody dla najlepszych hodowców wręczyli:

Wójt Gminy Pan Jan Sikorski, Prezes ds. lotowych Członek Zarządu Oddziału

Konin Pan Jacek Szrama, Członkowie Zarządu Oddziału Konin, Panowie: Andrzej Roztropiński,

Józef Woźniak, Czesław Maciejewski oraz Prezes Sekcji Starówka Pan Paweł Malesza.

Wójt Gminy Pan Jan Sikorski pogratulował zebranym bardzo dobrych wyników oraz

podziękował za wszelki trud ponoszony na rzecz kultywowania tradycji gołębiarskich

w naszej gminie. Prezes Sekcji Kazimierz Biskupi Pan Roman Widman w ramach

podziękowania za wsparcie przekazał wójtowi pamiątkową statuetkę.

Wyniki przedstawiają się następująco:

GOŁĘBIE DOROSŁE:

Mistrz: Roman i Piotr Widman

I-ce mistrz Henryk Ciechalski

II-ce mistrz Edward Pyrzyński

GOŁĘBIE MŁODE:

Mistrz: Karol Kraska

I-ce mistrz Ryszard Pruski

II-ce mistrz Jarosław Prus.

Gratulujemy!

alt

 
Uroczysta Sesja Rady Gminy
13 listopada 2017

11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy połączona z wręczeniem Odznak Honorowych Gminy Kazimierz Biskupi. Z rąk Wójta Gminy Pana Jana Sikorskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Mirosława Grzelaka otrzymali je: Pan Józef Wiesław Rybacki (pośmiertnie), ks. Andrzej Rabij MSF (pośmiertnie), Pani Barbara Lipińska, Pan Eugeniusz Lipiński oraz Pan Piotr Gołdyn. Po części oficjalnej dla odznaczonych oraz zebranych gości zaprezentował się zespół "Frienstones Trio" wraz z Kariną Chomicz. Nastrojowe, polskie pieśni wojenne pięknie oddały wzniosłość tego wieczoru.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 
Uroczysty Apel Poległych z udziałem delegacji oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa
13 listopada 2017

11 listopada…Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. W tym szczególnym dniu rodzi się refleksja: Czy potrafimy dobrze wykorzystać wolność wywalczoną przez poprzednie pokolenia? Czy umiemy się z niej cieszyć? Czy pielęgnujemy ją należycie?

Dziś po 99 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Marszałek Piłsudski mówił tak:

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

alt  alt

alt alt

alt

 
Komunikat dot. uprawnień działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych po nowelizacji dotyczącej ich ustawy
09 listopada 2017

W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Jednocześnie informuje o powołaniu Andrzeja Radke na stanowisko pełnomocnika ds. współpracy z działaczami opozycji antykomunistycznej oraz osobami represjonowanymi z powodów politycznych, który udzielić może bliższych informacji na ten temat pod numerem telefonu  609 481 808 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 8 z 94

Su navegador no soporta flash.