Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne
13 lipca 2018

W dniach 14-16 września 2018 roku w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, odbędą się Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne dla wokalistów, którzy są zainteresowani muzyką liturgiczną.

Zaproszenie do wzięcia udziału w Warsztatach kierujemy do osób oddających się śpiewowi profesjonalnie lub amatorsko, do wszystkich zainteresowanych muzyką sakralną, współczesną muzyką liturgiczną.

Warsztaty poprowadząwybitni specjaliści, kompozytorzy i aktywni muzycy: Jakub Tomalak, siostra Karen Katarzyna Trafankowska, Daniel Synowiec i Hanna Buczkowska. Konferencje wygłosi prefekt Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Michał Popowski MSF.Zajęcia praktyczne prowadzone będą dla wszystkich (tutti) i w poszczególnych głosach: sopran, alt, tenor, bas.

Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności praktycznych oraz formowanie dojrzałej wiary prowadzące do pełniejszego uczestnictwo w liturgii. Uczestnicy są kształceni w taki sposób, by mogli służyć umiejętnościami zdobytymi podczas Warsztatów w swoich środowiskach – parafiach, szkołach, grupach religijnych i innych.

Osoby niepełnoletnie – wymagane pozwolenie od rodziców (opiekunów) na uczestniczenie w Warsztatach.

Zapisy znajdują się na stronie internetowej:  https://kazimierzklasztor.pl/zapisy/

Termin zgłoszeń – do 10 września 2018 roku.

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

W razie pytań proszę kontaktować się ze Szczepanem Mrówczyńskim pod numerem telefonu 784 091 031 lub pod adresem email:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

alt

 
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w powiecie konińskim
12 lipca 2018

Trwają prace geodezyjne związane z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków, które są niezbędne do zrealizowania projektu pn. „Wzmacnianie zastosowania TIK w Powiecie Konińskim – integracja i harmonizacja baz danych oraz udostępnianie elektronicznych usług publicznych”.

Ewidencja gruntów i budynków jest jednym z najważniejszych rejestrów publicznych. Dane w niej zawarte stanowią podstawę m.in. oznaczania nieruchomości w księgach wieczystych, planowania przestrzennego, a także wymiaru podatków i świadczeń.
Aby ewidencja była przydatna, musi być wiarygodna i prowadzona w jednolity sposób w całym kraju. Stąd obowiązek jej sukcesywnego aktualizowania.

Starostwo Powiatowe w Koninie przystąpiło do modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obszaru całego powiatu. Czytaj całość...

 
Bezpłatne szkolenia w Inspektoracie ZUS w Koninie
04 lipca 2018

Bezpłatne szkolenia w Inspektoracie ZUS w Koninie w lipcu i sierpniu 2018 r. Czytaj całość...

 
Wieruszew i Władzimirów laureatami konkursu "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"
02 lipca 2018

Reprezentanci gminy Kazimierz Biskupi w osobach: wójt Jan Sikorski, sołtys sołectwa Władzimirów Jadwiga Kwaśniewska oraz sołtys sołectwa Wieruszew Stefan Kropidłowski uczestniczyli w XXVI Krajowej Pielgrzymce Sołtysów i Środowisk Wiejskich w Licheniu. Prezes KSS Ireneusz Niewiarowski przedstawił prezentację "Fundusz sołecki i co jeszcze dla aktywności lokalnej", następnie Dyr. Departamentu PROW Izabela Mroczek mówiła o instrumentach wsparcia aktywności w woj. wielkopolskim. Następnie w niezwykle interesujących prezentacjach wystąpili zwycięzcy krajowego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa": Dankowice, Chrząstowice Sołectwo, Prądy - Nasz Mały Świat. Najistotniejszą, z punktu widzenia naszej gminy, była ostatnia część konferencji. Wówczas Komisja Konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa" wręczyła wyróżnienia dla laureatów, w tym dla sołectw Wieruszew i Władzimirów, za realizację najciekawszego projektu sfinansowanego ze środków funduszu sołeckiego pn.: "Plac sportowo-rekreacyjny". Dyplom z podziękowaniem otrzymało także sołectwo Nieświastów, które również było kandydatem w konkursie. Gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Jubileusz 100-lecia OSP Dobrosołowo
26 czerwca 2018

W sobotę w Dobrosołowie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji strażaków odprawiona przez proboszcza – ks. Dariusza Macioszka. Następnie w uroczystym przemarszu wszyscy zebrani udali się na plac przy remizie OSP w Dobrosołowie, na którym miała miejsce dalsza część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów, wzniesieniu flagi na maszt, dokonano uroczystego odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. Następnie dh prezes Henryk Kapuściński powitał wszystkich zebranych gości. W swoim przemówieniu przypomniał m.in. o historii jednostki i dokonaniach strażaków z Dobrosołowa oraz podkreślił wartość idei służby strażackiej. W dalszej kolejności głos zabrali koledzy strażacy z jednostek sąsiednich oraz zaproszeni goście. Na ręce prezesa złożono szereg życzeń i upominków. Dla strażaków jubilatów i zebranej publiczności wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrosołowie oraz wójt Jan Sikorski. Uroczyste obchody 100-lecia powstania straży w Dobrosołowie były okazją do odkrycia na nowo historii jednostki i przypomnienia jej największych zasług. Wszyscy chcący na trwale wpisać się w jej historię mogli złożyć pamiątkowy wpis w Kronice OSP Dobrosołowo. W ten sposób oddano hołd wszystkim poległym druhom, którzy zawsze wierni strażackiemu hasłu „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” wypełniali strażacką służbę, niosąc pomoc i ratunek potrzebującym.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
Zakończenie roku kulturalnego
26 czerwca 2018

W piątkowe popołudnie świętowaliśmy zakończenie roku kulturalnego. Z tej okazji w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim odbył się uroczysty koncert podsumowujący rok pracy wszystkich uczestników zajęć: plastycznych, muzycznych, tanecznych i teatralnych. Na scenie zagościli: Iga Król, Bartosz Lewandowski oraz grupa mażoretek. Podziękowania dla instruktorów za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy i szlifowanie talentów oraz dzieciom za uczestniczenie w zajęciach, wręczyli: wójt Jan Sikorski, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Kuminkiewicz oraz dyrektor GOK Sylwia Kudła.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

Zdjęcie użytkownika Kazimierz Biskupi Gmina.

 
poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Strona 5 z 113

Su navegador no soporta flash.